У МОЗ зареєстрували для застосування в Україні препарат від COVID-19 "Молнупіравір" у вигляді пігулок виробництва американської фармацевтичної компанії Merck.
Джерело: пресслужба МОЗ України
Що відомо про "Молнупіравір"
"Молнупіравір" зареєстрований для екстренного використання при лікуванні паціентів з груп ризику, зокрема літніх людей, людей з надлишковою вагою, цукровим діабетом, та захворюваннями серцево-судинної системи.
Препарат застосовують для запобігання розвитку важкій формі COVID-19 та ризиків летальних випадків.
Уряд планує закупити 300 тис доз цього препарату.
Ми почали готуватися до чергової хвилі ковіду завчасно. Тому ще минулого року розпочали перемовини щодо закупівлі 300 тис. курсів препарату "Молнупіравір". Нині МОЗ завершило реєстрацію препарату, тому очікуємо його постачання найближчим часом, - повідомив перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда.
"Молнупіравір" - це препарат прямої дії, який блокує ферменти, необхідні коронавірусні інфекції для відтворення свого геному в організмі і поширення на здорові клітини.
Фото - Flickr.com
У минулому році "Молнупіравір" першою у світі схвалила для екстренного використання Велика Британія.
У МОЗ повідомляли про плани зареєструвати "Молнупіравір"
Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко повідомив, що наступного тижня в Україні зареєструють препарат від коронавірусу "Молнупіравір". Після цього ліки доставлять в країну протягом 7-10 днів.
Також Ляшко уточнив, що препарат передадуть до лікарень упродовж 7-10 днів.
За прогнозами Міністерства охорони здоров’я, захворюваність на COVID-19 під час нинішньої хвилі буде удвічі більшою проти хвилі, яка тривала в жовтні-листопаді 2021 року — водночас кількість госпіталізацій і смертей буде менша.
За даними виробника, серед пацієнтів, які приймали "Молнупіравір", лише 7,3% були госпіталізовані впродовж 30 днів після діагностування.
Нагадаємо, що ВООЗ нещодавно ухвалила використання ще двох препаратів від коронавірусу. Тепер лікувати COVID-19 можна препаратами Барицитиніб та Сотровімаб.
Читайте також:
У МОЗ назвали ключові відмінності штаму Омікрон
Виплати за вакцинацію отримає ще одна категорія населення
У ВООЗ назвали нові терміни завершення пандемії COVID-19