Перша партія вакцини проти коронавірусу COVID-19 надійшла в Україну напередодні у вівторок, 24 лютого, однак ці 500 тисяч доз — не фінальні обсяги, які отримає держава. У Міністерстві охорони здоров’я наголосили, що в майбутньому від партнерів, з якими узгоджено відповідні питання, українська сторона отримає ще 17,6 мільйона доз різних препаратів. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на брифінг міністра Максима Степанова.
За його словами, йдеться також про укладання нового контракту з виробником Novavax, це забезпечить надходження ще 5 мільйон доз у майбутньому.
“Попередньо домовитись про додаткові партії вакцин розробки американської компанії Novavax. Попереду — контрактування нових обсягів, близько ще 5 млн вакцин компанії Novavax. Станом на сьогодні, маємо очікувані поставки вакцин від компанії Pfizer в рамках COVAX — більш 100 тис. доз, компанії Sinovac — близько 2 млн доз, компанії AstraZeneca ми маємо отримати ще 1,5 млн від Serum Institute, і також до 4 млн отримати від Serum Institute або іншого інституту в рамках COVAX, і компанії Novavax — 10 млн доз у нас вже підписано, 5 млн — розраховуємо найближчим часом укласти контракт, згідно досягнутих домовленостей”, — стверджує Степанов.
Голова МОЗ звернув увагу на можливість з такими обсягами препарату повноцінно провести кампанію з масової вакцинації упродовж 2021 року.
“Ми не зупиняємось, збираємось ще контрактувати. У нас є відповідна домовленість. Очікуємо на фінальні версії контрактів від інших виробників”, — резюмував міністр.
Нагадаємо, нещодавно Степанов відвідав Індію для особистого контролю за відвантаженням 500-тисячної партії доз вакцини AstraZeneca, яку виготовили на фармацевтичному заводі у цій країні. Завдяки такий партії українська система охорони здоров’я вже найближчим часом розпочне масову імунізацію.
Як повідомляв ONLINE.UA, індійська компанія Bharat Biotech створила назальну вакцину проти коронавірусу у формі спрею. Препарат розроблений за технологією аденовірусного вектора, як британська вакцина AstraZeneca і російський препарат "Супутник V". Україна погодилася взяти участь в клінічних випробуваннях.