МОЗ уточнило, кого вакцинуватимуть на розпочатому другому етапі
Категорія
Україна
Дата публікації

МОЗ уточнило, кого вакцинуватимуть на розпочатому другому етапі

МОЗ уточнило, кого вакцинуватимуть на розпочатому другому етапі
Джерело:  online.ua

Кампанія з масової імунізації населення стартувала в Україні з 24 лютого, коли надійшла перша партія антикоронавірусної вакцини CoviShield. Вже станом на понеділок, 22 березня, держава перейшла на другий етап вакцинації. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов наголосив, що на цій стадії передбачено надання щеплення, зокрема, працівникам соціальної галузі. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на брифінг посадовця.

За його словами, 22 березня починається вакцинація сімейних лікарів.

“З цього тижня ми переходимо до наступного кроку в рамках другого етапу вакцинації – імунізація сімейних лікарів. Згодом з прибуттям нових вакцин до них доєднаються також працівники соціальної сфери та системи громадського здоров’я, а також люди, старші 80 років”, - пояснив Степанов.

Щеплення проводитимуть ще на додатково розгорнутих 565 стаціонарних пунктах. Згідно з планами уряду, під час другого етапу розгортатимуть близько 2500 таких установ по всій Україні. Це стане можливим після надходження нових партій вакцини.

“Важливо розуміти, що етапи вакцинації згідно з дорожньою картою можуть реалізовуватися одночасно. Алгоритм дорожньої карти вакцинації достатньо гнучкий. На практиці це означає, що розгортання другого етапу можливе з одночасним функціонуванням першого етапу, що ми і зробили. Тобто на сьогодні ми вакцинуємо всіх людей, які перебувають на першому або на другому етапі вакцинації”, - зауважив міністр.

Він нагадав, що згаданий перший етап був передбачений для медиків, які мали критичні ризики інфікування коронавірусом через пряму причетність до боротьби проти глобальної епідемії. Також щеплення на первинному етапі імунізації отримували військовослужбовці з Операції Об’єднаних сил для надання їм повноцінного імунітету в екстремальних умовах.

Нагадаємо, вакцина CoviShield - це препарат AstraZeneca, виготовлений в Індії за ліцензією.

Як повідомляв ONLINE.UA, у деяких країнах світу використання антикоронавірусної вакцини від розробника AstraZeneca та Оксфордського університету досі, станом на другу половину березня, викликає питання. Утім, останні клінічні випробування у Сполучених Штатах продемонстрували надзвичайну ефективність препарату у важких випадках COVID-19 та значну в інших ситуаціях.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?