У Міжнародному валютному фонді повідомили, що підвищення процентних ставок у США спричинить серйозні проблеми для низки країн, які мають великий державний борг та повільно відновлюються після пандемії.
Джерело: CNBC
Проблеми для країн з великим зовнішнім боргом
Директорка Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва заявила, що підвищення процентних ставок Федеральної резервної системи США може «стати холодним душем» для і без того слабкого економічного відновлення в деяких країнах.
Георгієва, виступаючи в режимі відеоконференції на віртуальному заході The Davos Agenda, сказала, що підвищення ставок США може мати значні наслідки для країн з більш високим рівнем боргу..
Вона сказала, що «надзвичайно важливо», щоб ФРС чітко повідомляла про свої політичні плани, щоб запобігти несподіванкам.
Георгієва заявила, що послання МВФ країнам з високим рівнем боргу в доларах було таким: «Дій зараз. Якщо ви можете продовжити терміни погашення боргу, зробіть це, будь ласка. Якщо у вас є валютні невідповідності, зараз саме час їх усунути».
Вона додала, що її найбільше занепокоєння викликають країни з низьким рівнем доходів і високим рівнем боргу, підкресливши, що дві третини зараз або перебувають у «борговій скруті», або в небезпеці потрапити в неї — це вдвічі більше, ніж у 2015 році.
Фото - pexels.com
Відновлення економіки після пандемії
МВФ очікує, що відновлення світової економіки продовжиться, сказала Георгієва, але наголосила, що економіка «дещо втрачає імпульс».
2022 рік – це як біг смугою перешкод, – сказала вона, враховуючи такі ризики, як зростання інфляції, пандемію Covid-19 та високий рівень боргу.
У грудні МВФ попередив, що світовий борг у 2020 році досяг 226 трильйонів доларів — найбільше зростання за рік з часів Другої світової війни.
Щодо інфляції, Георгієва підкреслила, що проблема індивідуальна для кожної країни. Ціни зростають з неймовірною швидкістю в низці країн: інфляція в єврозоні досягла рекордного рівня в 5% у грудні, рівень інфляції у Великобританії досяг 30-річного максимуму в тому ж місяці, а індекс споживчих цін у США виріс найшвидшими темпами з червня 1982 року.
Ця специфіка країни – це те, що робить 2022 рік певним чином навіть складнішим, ніж 2020, – сказала Георгієва.
Читайте також:
НБУ знову підвищив облікову ставку через різкий стрибок інфляції
Сенат США готує новий удар по Північному потоку-2
У ГТС України викрили зухвалий обман Росії з газом для Європи