Режим надзвичайної ситуації в Україні пролонгували до 31 грудня під час урядового засідання у середу, 28 жовтня. У зв'язку з таким рішенням Міністерство внутрішніх справ виступило зі спеціальним роз'ясненням щодо нього. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на заяву відомства.
Режим дозволяє владі виявляти хворих і контактних щодо коронавірусу осіб, організовувати їхню ізоляцію, госпіталізацію, а також інформувати мешканців, дезінфікувати локації, спецтехніку.
Надзвичайну ситуацію вводять по всій країні чи в окремому регіоні через порушення нормальних умов життя. Наприклад, це можливо після техногенних катастроф, стихійного лиха, під час епідемії.
"Влада організовує: інформування населення; безперервний контроль за розвитком НС та моніторинг епідемічної ситуації; виявлення хворих та контактних, їх ізоляцію і госпіталізацію; режим карантину, у тому числі: заборону масових заходів; обмеження руху пасажирського транспорту, закриття кордонів", - пояснили в МВС.
Також посадовці на період НС визначають відповідального за роботу чи штаб, які працюють над подоланням проблеми. Штаб має повноваження залучати для цього будь-які державні структури. Зокрема, у разі надзвичайної загрози для населення можуть організувати евакуацію.
Водночас надзвичайна ситуація дозволяє:
зупинити діяльність суб'єктів господарювання у відповідній зоні, обмежити доступ населення до неї;
організувати комплекс санітарно-гігієнічних протиепідемічних та лікувальних заходів;
почати дезінфекцію об’єктів та територій, спецобробку техніки;
ввести посилену охорону громадського порядку;
патрулювати небезпечні в епідвідношенні об’єкти;
залучати необхідні сили й засобів та забезпечення роботи медичних і проти епідеміологічних установ.
Як повідомляв ONLINE.UA, режим запровадили ще у березні поточного року та вирішили продовжити через суттєве та стрімке погіршення епідемічної ситуації, пов’язаної з поширенням в Україні коронавірусної інфекції.