МЗС пояснило стратегію боротьби проти окупації Криму
Категорія
Політика
Дата публікації

МЗС пояснило стратегію боротьби проти окупації Криму

МЗС пояснило стратегію боротьби проти окупації Криму
Джерело:  online.ua

В Міністерстві закордонних справ України заявили, що офіційний Київ намагається всіма зусиллями перетворити окупований Крим на “валізу без ручки” для російського агресора.

Джерело: Україна 24

За словами заступника міністра Євгена Єніна, саме з цією метою українська сторона виступила з багатомільярдними позовами проти Москви.

“Ще у 2014 році, коли окупаційна влада Криму почала фактично віджимати власність українських підприємств, Міністерство закордонних справ сформулювало юридичну позицію, відповідно до якої угода між урядом України та Російською Федерацією про взаємний захист інвестицій може бути дієвим інструментом повернення або компенсації втрачених активів, і міністерство закликало активно використовувати цей механізм.

Зокрема, Міністерство закордонних справ зайшло третьою стороною в значну кількість комерційних арбітражів, на сьогодні існує понад дюжина відповідних процесів, вони перебувають на різних стадіях”, - пояснив дипломат.

Він вважає, найбільш масштабними та амбітними процесами відзначилася НАК “Нафтогаз”. Вона виступила із загальною сумою претензій у 4,5 мільярда доларів США.

Також існують інші судові процеси, які відзначені претензіями на сотні мільйонів доларів. Утім, російська сторона максимально користується можливостями із затягування юридичних процесів.

“Проте подальші процеси оскарження рішень у касації не зупиняють рішень апеляційної інстанції, і за великим рахунком все це призводить до того, що за всі ці зволікання заплатить російський платник податків. Наше завдання — щоб Крим перетворився на “чемодан без ручки” для Росії, підвищуючи таким чином ціну російської агресії. Цей день настане”, - резюмував Єнін.

Окупація Криму

Російська агресія проти України почалася відкрито у лютому-березні 2014 року, коли на території Кримського півострова з’явилися підрозділи ЗС РФ. Це пізніше визнав сам Володимир Путін.

З того періоду український уряд втратив контроль над регіоном, а жодна цивілізована країна не визнала цього злочину.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?