МЗС відкинуло черговий фейк окупантів про загибель дитини
Категорія
Україна
Дата публікації

МЗС відкинуло черговий фейк окупантів про загибель дитини

МЗС відкинуло черговий фейк окупантів про загибель дитини
Джерело:  online.ua

Міністерство закордонних справ виступило з нищівною критикою щодо фейку окупаційного режиму про нібито вбивство дитини українськими силами в зоні ООС.

Джерело: заява спікера МЗС Олега Ніколенка

За його словами, існує одразу декілька факторів, які викривають брехню повідомлень окупантів.

“Stopfake спростував цей фейк. Свідки заявили про нещасний випадок: дитина загинула від вибуху міни, яку знайшла в гаражі. Ба більше, Олександрівське знаходиться на відстані 30 км від українських позицій. Жоден безпілотник ЗСУ просто не зможе туди долетіти”, - звернув увагу дипломат.

Ніколенко прямо назвав яскраві своєю трагічністю історії про загибель дітей у зоні бойових дій невід’ємною частиною російської агресивної машини.

“Усі ми пам’ятаємо про вигаданого "розп’ятого" хлопчика в Слов’янську. Як і минулий, нинішній вкид має на меті розпалити ворожнечу на окупованих територіях та в Росії, спотворити дійсність, виправдати провокації російських угруповань”, - нагадав він.

Одночасно з цим він звернув увагу на загострення ситуації на Донеччини та Луганщини, що спровоковане саме діями російської сторони. Інформаційний тиск та поширення дезінформації Москва почала заздалегідь, аби скомпрометувати українську сторону протистояння.

“Наші стратегічні партнери це чудово розуміють і не сприймають російські інсинуації. Російські фейки можна побороти лише завдяки системній роботі. За роки війни наша держава накопичила потужну експертизу на рівні неурядових організацій. Розпочинають діяльність окремі спеціалізовані центри протидії дезінформації. Працюємо й над іншими міжнародними ініціативами”, - резюмував Ніколенко.

Що відомо про загибель дитини в Олександрівському

Першим і єдиним джерелом походження інформації стала заява окупаційного режиму — так званої “ДНР”. Новину про загибель часто супроводжували світлинами реальної дитини, яка дійсно загинула у зоні бойових дій, однак кілька років тому — внаслідок ударів бойовиків по Станиці Луганській.

Цей трагічний інцидент ще тоді окупанти цинічно використали аналогічним чином — для дискредитації українських військ.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?