Заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква 11 жовтня, через кілька днів після саміту Україна - ЄС, звернувся до українців і повідомив подробиці заходу. Він розповів, що вимагали представники ЄС від президента України Володимира Зеленського і що він у відповідь їм пообіцяв. Жовка підкреслив, що ніяких поблажок для України на переговорах не було. Керівники Європейського союзу провели з главою України чесну і відкриту розмову, зокрема, про певні критичні речі, наприклад, про антикорупційну інфраструктуру. За словами Жовкі, офіційний Брюссель почув і підтримав позицію Зеленського в цьому питанні. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Інтерфакс-Україна.
"Інститути ЄС - це не якісь сентиментальні органи або люди, які будуть робити якісь поблажки. Була чесна, відкрита розмова. І на саміті, на пленарному засіданні президент Зеленський розмовляв тет-а-тет з Шарлем Мішелем. Тому ніяких поблажок Україні не було. А то, що має бути оцінено як прогрес, було оцінено", - прокоментував результати саміту ЄС-Україна представник Офісу президента України, запевнивши, що ніякої критики на адресу української влади від офіційного Брюсселя не було.
Заступник керівника ОПУ нагадав, що Зеленський не вперше зустрічався і вів переговори з лідерами ЄС. Він згадав, що недавно український глава проводив телефонні переговори з главою Європейської Ради Шарлем Мішелем, до цього у них них була особиста зустріч, коли Мішель ще не був на цій посаді, але вже знав про призначення. Також Зеленський кілька разів говорив по телефону з головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн, яка пішла на самоізоляцію перед самітом, і зустрічався з високим представником ЄС із закордонних справ і з питань політики безпеки Жозепом Боррелем в Києві.
За словами Жовки, керівники ЄС говорили із Зеленським про критичні речі, такі як антикорупційна інфраструктура. Президент України пообіцяв їм, що забезпечить абсолютну незалежність НАБУ і САП.
"Для ЄС важливо, щоб антикорупційна політика і надалі здійснювалася, щоб діяльність антикорупційних органів була незалежною. І президент Зеленський в черговий раз запевнив, що він - абсолютний прихильник цієї політики, і незалежність діяльності Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури буде абсолютно забезпечена. ЄС почув і погодився з цією позицією", - підсумував Жовка.
Як відомо, саміт Україна-ЄС відбувся 6 жовтня. На зустрічі з українським президентом керівники ЄС, в тому числі, хотіли обговорити Донбас і почути мирний план офіційного Києва щодо врегулювання конфлікту в зоні ООС. Відомо, що європейська сторона зазначила і високо оцінила активність і конструктивність Зеленського в спробах врегулювати конфлікт на Донбасі, який Росія веде проти України вже сьомий рік.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в ЄС остаточно розсердилися і поставили Зеленському негайний ультиматум. Венеціанськакомісія оцінила судову реформу в Україні і прийшла до висновку, що Вища рада правосуддя потрібно негайно перезавантажити при чому за участю міжнародних експертів, в тому числі і Ради Європи. Таку вимогу Венецианка висунула Зеленському в ультимативній формі, яка не характерна для висновків Венеціанській комісії.