Верховна Рада у другому читанні ухвалила законопроєкт № 9322. Він стосується змін процедури відбору суддів Конституційного суду, потрібних для виконання критеріїв Єврокомісії на шляху України до членства в Європейському Союзі.
Джерело: Telegram нардепа Ярослава Железняка
Рада ухвалила у другому читанні закон про відбір суддів КСУ
За ухвалення важливого закону проголосували 293 народних обранця.
Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.
Важлива євроінтеграційна ініціатива. Виконання першої рекомендації Європейської комісії до членства України в ЄС, – написав він.
За словами нардепа, в документі є норма, яка посилює роль міжнародників у відборі суддів:
Якщо у зв’язку з однаковою кількістю голосів "за" і "проти" Дорадча група експертів не може ухвалити рішення, проводиться повторне голосування.
У разі однакової кількості голосів "за" і "проти" під час такого повторного голосування голоси трьох членів Дорадчої групи експертів, з яких принаймні двоє запропоновані міжнародними організаціями чи Європейською комісією "За демократію через право" , є вирішальними, – йдеться у законопроєкті.
Що відомо про законопроєкт процедури відбору суддів КСУ
У першому читанні законопроєкт було ухвалено 12 червня.
Венеційська комісія оприлюднила оцінку законопроєкту № 9322 про зміни процедури відбору суддів Конституційного суду України 10 червня.
Рекомендація комісії щодо включення сьомого члена до складу Дорадчої групи експертів не була виконана.
Однак "Венеційка" привітала "значні покращення", запропоновані у відповідь на її ключові рекомендації.
Реформа системи відбору суддів Конституційного суду – один із семи критеріїв Єврокомісії, без виконання якого неможливе подальше зближення з ЄС.
9 червня посли країн G7 представили ключові рекомендації для України щодо посилення антикорупційних інституцій та реформування судової системи. Одна із них – запровадження законодавства щодо прозорого відбору суддів КСУ на меритократичній основі.
Читайте також:
Початок перемовин щодо вступу України до ЄС відбудеться цього року — Зеленський
ЄС має подвоїти підтримку України — глава Єврокомісії
Скільки критеріїв кандидата на членство в ЄС виконала Україна — дані Reuters