У понеділок, 1 травня, на Сонці стався помірний сильний спалах. Він може викликати магнітні бурі на Землі.
Джерело: The Watchers
Чим загрожує спалах на Сонці
Як повідомляється, спалах тривав близько 11 хвилин. Подія почалася о 13:02 і закінчилася о 13:13 UTC.
Викиду корональної маси вчені не зареєстрували, проте Земля все одно може опинитися під ударом, тому що в цьому ж районі трохи пізніше стався ще один сонячний спалах.
Вплив на Землю очікується приблизно через 2-3 дні.
Центр прогнозування космічної погоди прогнозує 40-відсоткову ймовірність виникнення середніх сонячних спалахів протягом 48 годин, а ймовірність найбільших спалахів оцінюється в 5%.
Очікується, що параметри сонячного вітру збільшаться до 3 травня.
Сонце незабаром досягне свого максимуму
Сонячні цикли зазвичай тривають 11 років, а сонячний максимум припадає приблизно на середину кожного циклу. Останній сонячний максимум стався між 2012 і 2014 роками і був особливо слабким – одним із найменших приблизно за 100 років. Отже, космічна погода була загалом слабшою, ніж зазвичай.
Проте цей майбутній сонячний максимум, здається, може повернутися до середніх значень. Це означає, що ми можемо побачити більший вплив на космічну погоду та відповідні можливі наслідки.
Сонячна активність виникає в першу чергу через бурхливі рухи плазми всередині Сонця, яка створює та змінює магнітне поле Сонця. Повідомляється, що магнітне поле Сонця досягає піка сили під час сонячного максимуму, що спричиняє збільшення таких подій, як сонячні спалахи та викиди корональної маси.
Читайте також:
У травні відбудеться рідкісне місячне затемнення — коли і де можна побачити
Як 30 мільярдів Сонць. Астрономи знайшли найбільшу чорну діру у Всесвіті
Астрономи попереджають про падіння на землю "мертвого супутника" NASA