3 серпня офіційно стало відомо, що 6 осіб підозрюють у завданні 196,8 млн гривень шкоди державі у справі про видачу оточенню колишнього українського лідера Петра Порошенка дозволу на видобуток газу за заниженою ціною. В Національному антикорупційному бюро наголосили, що ще 31 липня НАБУ та САП повідомили шістьом особам про підозру в організації схеми, за якої ТОВ "Аркона Газ-Енергія" отримала право на користування надрами Свистунківсько-Червонолуцького газоконденсатного родовища (Полтавська область) за штучно заниженою вартістю. За словами представників бюро, в результаті український бюджет не доотримав 196,8 млн гривень, які ТОВ мало сплатити за отримання спеціального дозволу на користування надрами". Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на сайт НАБУ.
"Серед підозрюваних ексзаступник директора з виробництва, економіки та загальних питань Українського державного геологорозвідувального інституту, ексзавідувач сектору геолого-економічної оцінки ресурсної бази нафти і газу відділу геолого-економічної оцінки УкрДГРІ, ексдиректор ТОВ "Аркона Газ-Енергія", експерт Державної комісії України по запасах корисних копалин та директор ТОВ "НВФ "Проект-Нафтогаз", а також провідний інженер та головний інженер цієї компанії. Дії всіх шістьох осіб кваліфіковані за ч.2 ст.28, ч.2 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем), ч.2 ст.28, ч.1 ст.366 (службове підроблення) ККУ", - йдетьс в повідомленні.
В НАБУ звертають увагу на те, що у 2016 році ТОВ "Аркона Газ-Енергія" неодноразово і безуспішно просила у Держслужби геології та надр спецдозвіл на користування надрами Свистунківсько-Червонолуцького газоконденсатного родовища без проведення аукціону. Проте трохи пізніше склад власників компанії змінився – державні та місцеві органи влади переглянули своє ставлення до звернень ТОВ. Зазначається, що 3 роки тому Полтавська облрада погодила Держгеонадра надання ТОВ "Аркона Газ-Енергія" без проведення аукціону спецдозволу на геологічне вивчення родовища.
"Після цього задіяні особи розподілили ролі і розробили план із заниження суми збору за видачу спецдозволу на користування надрами без проведення аукціону. Вони використали неіснуючі показники проєктних видобутків газу і конденсату, капітальних вкладень та експлуатаційних витрат, у тому числі амортизаційні відрахування, у результаті чого встановили початкову ціну продажу спеціального дозволу у 3,8 млн грн, тоді коли реальна початкова вартість продажу спецдозволу мала б становити 200,6 млн грн. Таким чином державі завдали збитків на 196,8 млн грн", - розповідають в НАБУ.
Як повідомляв ONLINE.UA, глава ОГП Ірина Венедіктова неочікувано назвала 3 кримінальних провадження проти експрезидента та лідера "Європейської солідарності" Петра Порошенка, які закрили через відсутність складу злочину.