Аналітики CNBC проаналізували новий оборонний бюджет країни на 2020 рік, який, серед іншого, передбачає введення санкцій проти компаній та фізичних осіб, що беруть участь у будівництві "Північного потоку-2". За словами експертів, Білий дім запізнився з цим кроком, адже газопровід уже майже завершений, повідомляє ONLINE.UA.
Аналітики видання звертають увагу на те, що "Закон про бюджетні асигнування на національну оборону" охоплює широкий перелік видатків на політику країни у сфері оборони".
"Він має важливе значення для енергетичного сектору Європи, оскільки містить пункти, які передбачають введення санкцій проти компаній, що займаються глибоководною укладкою труб для газопроводу "Північний потік-2", вартість якого оцінюється в 10,5 млрд доларів... Фізичним особам, причетність яких до газових проєктів буде підтверджено, відізвуть американські візи, а їхні угоди щодо власності в США будуть заблоковані. При цьому закон дає їм 30-денний термін на згортання своїх операцій за цими проектами", - пише видання.
Як відомо, нова законодавча ініціатива Вашингтона раніше критикувалась як з боку Росії, так і з боку Німеччини, однак Штати це не зупинило. Експерти звертають увагу США на те, що російський міністр закордонних справ Сергій Лавров минулого тижня запевнив, що ні "Північний потік-2", ні "Турецький потік" не будуть зупинені через санкції США - це означає, що Білий дім ввів свої потужні санкції надто пізно.
Як повідомляв раніше ONLINE.UA, США придумали, як послабити позиції РФ.