Радниця очільника НАК "Нафтогаз України" Світлана Заліщук звертає увагу на те, що є дві площини для зупинки запуску скандального російського газогону "Північний потік-2".
Джерело: Ютуб-канал "ЄП"
Нафтогаз розглядає два варіанти боротьби з Північним потоком-2
Можливості для зупинки "Північного потоку" існують. Вони лежать в двох площинах – в політичній і в юридичній площині, - наголосила політикиня.
За її словами, якщо розвертати поле бою у юридичній площині, то насамперед буде йтися про процедуру сертифікації, яку має зрештою зробити німецький енергорегулятор.
Окрім того, схожа юридична площина існує в Європейській комісії, яка повинна переглянути це рішення і надати відповідну оцінку. Не можна також забувати й про судові процеси у цій справі.
В політичній площині так само є інструменти для рішень у самої Німеччини, в ЄС і в США якраз через накладення санкцій. І в одній, і в іншій площині є кнопки, які можуть зупинити прокачку газу через "Північний потік-2", - підкреслила Світлана Заліщук.
Журналіст видання звернув увагу політикині на те, що насправді офіційний Брюссель має можливість лише обмежити прокачку газу, а не зупинити потік повністю, однак вона заперечила це твердження.
Фото — facebook.com/NaftogazGroup
Перше. Має бути повний анбандлінг – розмежування компаній, які володіють, які оперують цією трубою. На сьогоднішній день оператор не має можливості переконати Німеччину, ЄС, що вони мають таке розділення, що вони пройшли процедуру анбандлінгу. Друге, це інфраструктура доступу третіх незалежних сторін до всієї труби. На сьогодні "Газпром" не надає такої можливості. І тарифи вони не публікують. Це третій принцип європейського законодавства, який зобов’язує "Північний потік" працювати в певних правилах, - підсумувала представниця "Нафтогазу".
Читайте також:
Сенат США готує новий удар по Північному потоку-2
У ГТС України викрили зухвалий обман Росії з газом для Європи
Акції Газпрому рекордно подорожчали на тлі зростання цін на газ в Європі