Президент України Володимир Зеленський вирішив діяти жорстко в скандалі з КСУ, через який країна опинилася на межі катастрофи у всіх планах. Він терміново звернувся до своєї партії "Слуга народу" з вимогою зробити складний, але обов'язковий вибір. Український глава підкреслив, що вкрай важлищо, щоб всі члени його команди проявили сміливість і правильні емоції, так як сьогодні настав час показати свою єдність і довести, що "Слуга народу" - це партія, яка вміє битися за себе, за своє ім'я і за свою політику. Зеленський додав, що на підставі прийнятих сьогодні рішень з'явитися можливість "жорстко перезавантажити всю систему". При цьому Зеленський допустив, що скандал з КСУ можливо буде вирішуватися менш конфліктним шляхом, що передбачає запропонований ним законопроект. Про що йдеться в екстреному і емоційному зверненні Зеленського до "слуг народу", повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Інтерфакс.
"Дивна поведінка суддів Конституційного Суду в лічені години поставила країну на межу катастрофи. Або країна знову буде втягнута в кривавий хаос, або держава знову як система прозорих правил і домовленостей припинить своє існування. Або ми нарешті станемо дійсно потужною політичною силою і скажемо своє слово - "ні". Ні брехні. Треба прийняти жорстке рішення по Конституційному Суду. Обов'язково. Це навіть не прохання. Ніяких прохань, коли знищують цінності. Проживемо і без прохань", - йдеться у зверненні президента до нардепів.
Зеленський нагадав, що трохи більше року тому його команді "вдалося шокувати стару корупційну політику", тому і зараз він переконаний, що "Слуга народу" піде у бій за імідж і репутацію України, за неповернення "до вчорашнього дня".
"Історія не судить переможців. І якщо я вирішу, що шлях розв'язання кризи можливий тільки через запропонований закон - треба обов'язково підтримати. Якщо ми знайдемо інший, менш конфліктний шлях - буде інше рішення. Але поки можу сказати тільки одне: останнє рішення Конституційного суду - прямий і швидкий шлях до кровопролиття. І якщо той хаос, який творить Конституційний суд за гроші, ми не зупинимо, тоді отримаємо протистояння на вулицях. І, до речі, ця відповідь суспільства буде жорсткою, але справедливою. Чи готові ми поставити на кін смерть країни ? А якщо ні, то разом беремо на себе відповідальність і разом відновлюємо справедливість і законність ", - підсумував президент.
Нагадаємо, 27 жовтня КСУ скасував статтю про кримінальне покарання за недостовірне декларування та ряд положень антикорупційного закону про контрольні функції НАПКА. Суддя-доповідач Ігор Сліденко пояснив, що КСУ цього рішення хотів захистити суддів від тиску на них з боку виконавчої влади, але так як виділити в рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів було неможливо, тому норму скасували для всіх категорій чиновників. Це рішення викликало жорстку реакцію не тільки українців, а й усіх міжнародних парнеров нашої країни. Євросоюз попередив офіційний Київ, що Україна втратить безвіза і будь-якої фінансової підтримки, якщо рішення КСУ не скасують.
Після рішень КСУ Зеленський скликав екстрене закрите засідання РНБО, а вже ввечері 29 жовтня НАПКА повернуло доступ до єдиного реєстру електронних декларацій після розпорядження Кабінету міністрів. Також президент подав до Верховної Ради законопроект, яким пропонує звільнити весь склад Конституційного суду. Глава Конституційного суду Олександр Тупицький назвав дії глави держави ультиматумом і заявив, що не збирається у відставку.
Незважаючи на гучний скандал і наміри Зеленського, КСУ прийняв резонансне рішення. Вже 3 листопада судді вирішили в закритому форматі розглянути справу про конституційність закону про мову і закон "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що президентська партія Слуга народу збирається на екстрене засідання. На порядку денному скандал з КСУ. Справа в тому, що думки в партії щодо законопроекту президента України Володимира Зеленського щодо звільнення суддів КСУ після їх скандальне рішення розділилися. І хоча більшість членів партії готові підтримувати пропозицію Зеленського про розпуск Конституційного суду, деякі представники партії дотримуються іншої думки. Очікується, що на засіданні може виникнути серйозна дискусія для прийняття важливого для України рішення.