Націоналізацію Приватбанку можуть скасувати - що відбувається
Категорія
Україна
Дата публікації

Націоналізацію Приватбанку можуть скасувати - що відбувається

Націоналізацію Приватбанку можуть скасувати - що відбувається
Джерело:  NV

Нещодавно стало відомо, що після 4-річної паузи Конституційний суд поновив розгляд відповідності Конституції закону про Фонд гарантування вкладів фізосіб. Варто звернути увагу н ате, що задоволення позову ставить під загрозу, зокрема, легітимність прийнятих Фондом рішень по Приватбанку. Про це повідомляє "НВ" з посиланням на лист директора-розпорядника ФГВФО Світлани Рекрут до президента Зеленського, який опинився у розпорядженні видання, передає ONLINE.UA.

Що важливо розуміти, у листі зазначається, що "задоволення КСУ конституційного подання в повному обсязі миттєво виведе за межі правового поля весь інститут системи гарантування вкладів, виведення неплатоспроможних банків з ринку і ліквідації банків". В ФГВФО наголошують, що наслідки використання такого прецеденту в конституційному поданні матимуть "катастрофічний характер" для діяльності Фонду, Кабінету міністрів, Національного банку та стабільності всієї фінансової системи України.

Зокрема:

 — унеможливить вивід неплатоспроможних банків з ринку і задоволення вимог вкладників та інших кредиторів таких банків;

 — скасує вимоги до пов’язаних з неплатоспроможними банками осіб щодо відшкодування шкоди (збитку) банку і його кредиторам;

 — унеможливить виконання Україною взятих на себе зобов’язань у рамках діючих міжнародних програм і меморандумів.

"Крім цього, важливим питанням також є питання легітимності прийнятих Фондом рішень з дня прийняття закону, в тому числі по АТ КБ Приватбанк", - додає Рекрут.

Також вона попросила Зеленського скликати засідання РНБО у "зв’язку з загрозою нацбезпеки в економічній сфері".

Як повідомляв ONLINE.UA,  в Україні уперше застосували так званий антиколомойський закон, на прийнятті якого наполягав МВФ для виплати Україні чергового кредиту. Напередодні, 12 червня, Господарський суд Києва виніс рішення за двома позовами колишніх акціонерів проти ПриватБанку, які вимагали визнати недійсним договір купівлі-продажу банку у 2016 році.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?