За словами швейцарських науковців, вплив світлом активує ген, який регулює циркадні ритми і тим самим покращує настрій. Вони звертають увагу на те, що така терапія є перспективною для пацієнтів з розладами настрою. Варто зазначити, що дослідники поки не змогли розгадати повний механізм дії світла.
Джерело: Sciencedaily
Вчені розповіли про простий спосіб здолати депресію
Швейцарські вчені наголошують, що світлотерапія в певний інтервал протягом доби буде ефективна для лікування людей з сезонним афективним розладом (SAD).
"Хоча осінньо-зимова хандра знайома майже всім SAD виділяють в окрему категорію, оскільки його симптоми схожі з депресією. Вчені знали, що світлотерапія у людей з SAD є більш ефективною вранці, ніж ввечері, тому вирішили вивчити цю особливість на моделях мишей. Вплив світлом проводили в різний час впродовж ночі, а потім вчені оцінювали поведінку гризунів", - йдеться в повідомленні.
Якими були результати цього дослідження
Як стверджують іноземні вчені, терапія світлом за дві години до "світанку" надавала антидепресивний ефект. Після цього імпульс світла активував в мозку ген циркадних ритмів Period1, який впливає на настрій.
Інші інтервали протягом ночі не показали будь-яких змін.
ОКрім того, наголошується, що видалення Period1 нейтралізувало будь-який позитивний ефект від світлотерапії.
Це означає, що активація Period1 є ключем для регуляції настрою світлом.
Наразі науковці мають намір вивчити механізм детальніше, щоб визначити весь шлях, який призводить до корекції симптомів.
Читайте також:
Американським вченим неочікувано для всіх вдалося локалізувати духовність в певній нервовій мережі стовбурової частини мозку.
Багато людей слухають музику перед сном для того, щоб розслабитися. Однак нещодавно науковці дійшли висновку, що ця звичка може навпаки зашкодити.
За словами вчених, наразі наукова спільнота називає дві головні рушійні сили еволюції.