Перебуваючи з місією на Місяці, китайський зонд Chang'E-5, провів спостереження за навколишніми місячними каменями, ці спостереження виявилися надзвичайно цінними. На спектроскопічних зображеннях реголіту знайшли докази наявності на супутнику води.
Джерело: Science Alert
Хоча вчені й раніше бачили докази наявності води на Місяці, це було або з орбіти, з космічних кораблів, або зразки, повернуті на Землю. Цей новий доказ є першим, коли-небудь знайденим за результатами вимірювань in situ (на місці).
Цей прорив підтверджує попередні висновки про те, що на Місяці може бути відносно багато води, пов’язаної з мінералами верхнього шару пилу та щебеню на поверхні єдиного природного супутника планети Земля.
Вода – надзвичайно цінний ресурс у космосі. Серед важливих наслідків її наявності називають те, що майбутні колоністи можуть використовувати її для отримання кисню, палива та, власне, самої води. Поверхня Місяця і справді неймовірно суха, за земними стандартами, і добути воду непросто.
Дослідження зразків позаземного ґрунту з Місяця
Починаючи з грудня 2020 року, коли китайці зрештою доставили місячний реголіт на Землю, вони ведуть дослідження отриманих зразків позаземного ґрунту. Окрім того, науковці активно використовують дані, які зонд "Чан'е-5" зібрав на поверхні супутника.
Відомо також, що дослідники спостерігали за спектральними даними, які "Чан'е-5" отримав, фіксуючи відбивання світла від поверхні Місяця на місці посадки. Це вдалось завдяки застосуванню можливостей пристрою. Lunar mineralogical spectrometer (LMS). Апарат зміг "розгледіти" сигнали води у спектрі на довжині близько 3 мікронів. Дослідники переконані, що цінні молекули H2O з'являються у реголіті завдяки сонячному вітру.
Читайте також:
Спеціалісти виявили серйозні вразливості електронних гаджетів через Wi-Fi та Bluetooth
До витоку в мережу персональних даних понад півмільярда користувачів Facebook не причетні хакери.
Один із відділів всесвітньо відомої компанії Facebook запустив тестування свого нового додатку Hotline.