Олаф Шольц запросив прем'єр-міністра Китаю Лі Цяна на переговори в Берліні. Повідомляється, що зустріч відбудеться у рамках спроб канцлера Німеччини послабити напруженість між Європою та Пекіном.
Джерело: Bloomberg
Шольц запросив прем’єр-міністра Китаю до Берліна
Канцлер Німеччини Олаф Шольц запросив прем'єр-міністра Китаю Лі Цян до Берліну. Повідомляється, що переговори стануть сьомими міжурядовими консультаціями між Німеччиною та Китаєм.
Попередня зустріч у такому форматі відбулася у квітні 2021 року.
Шольц хоче зробити Китай ключовим партнером у просуванні глобального миру та боротьбі зі зміною клімату. Також планується встановити червоні лінії для будь-яких змін статусу-кво на Тайвані.
Повідомляється, що запрошення від Шольца має на меті “тримати двері відкритими” для політичного діалогу, оскільки відносини між Європою та Китаєм погіршуються.
Шольц і Лі обговорюватимуть обмеження доступу на ринок для європейських компаній, порушення прав людини та ситуацію на Тайвані.
Ми проти відокремлення, ми за зниження ризиків. Компанії в усьому світі намагаються зробити правильні висновки з агресивної війни Росії проти України: їм потрібно убезпечити свої ланцюжки поставок, ринки збуту та прямі інвестиції, щоб вони могли пережити важкі моменти. Це відбувається зараз і, я думаю, визначить наступне десятиліття або два, — сказав Шольц.
Німеччина та Європейська комісія, виконавчий орган ЄС, описують Китай як партнера, конкурента та суперника водночас.
Китай виправдався після скандальних заяв свого посла у Франції
На тлі гучного скандалу китайська влада почала стверджувати, що поважає суверенний статус держав усіх колишніх держав СРСР.
Що важливо розуміти, це сталося після того, як посол КНР у Франції спровокував обурення в європейських політичних колах. З такою заявою виступила представниця МЗС Китаю Мао Нін.
Вона запевнила, що Китай поважає статус суверенної держави республік-учасниць після розпаду Радянського Союзу.
За її словами, офіційний Пекін "поважає суверенітет, незалежність і територіальну цілісність усіх країн і підтримує цілі та принципи Статуту ООН".
Читайте також:
Франція вимагає Китай пояснити заяви посла про суверенітет країн колишнього СРСР
У ЄС раптово закликали до військового патрулювання в Тайванській протоці
Шольц назвав передумову для завершення війни в Україні