Дитячу забудькуватість і погану пам'ять часто пов'язують з пустощами і неуважністю, але виявляється, ця проблема може бути наслідком низького доходу сім'ї. До такого висновку прийшли американські вчені з Університету Торонто, які довели, що когнітивні функції головного мозку дітей можуть страждати через стрес і недоступність до матеріальних і нематеріальних ресурсів. Як з'ясувалося, передній гіпокамп, який відповідає за пам'ять і мовні здібності, менше за обсягом у дітей з бідних сімей, ніж у їхніх однолітків із сімей з високим соціально-економічним статусом. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Nature Communications.
Несподівану причину поганої пам'яті у дітей експерти виявили в ході масштабного дослідження, в рамках якого порівняли тести на словниковий запас і пам'ять у 700 осіб. Отримані дані вчені порівняли з доходом сім'ї і були вражені. Як виявилося, діти з сімей з нижчим доходом в середньому показували гірші результати в тестах на пам'ять і мовні здібності на відміну від своїх однолітків, які жили в сім'ях з більш високим доходом.
"Ми виявили - і що робить цей результат новим - це те, що передній гіпокамп пов'язаний з відмінностями в когнітивних здібностях, пов'язаних з доходом", - пояснили автори дослідження.
Вчені пояснили, що гіпокамп розташований в скроневій частці мозку. Він є частиною лімбічної системи і грає життєво важливу роль в навчанні і пам'яті. За словами експертів, і попередні дослідження пов'язували соціально-економічний статус і зниження рівня пізнання, але не ідентифікували гіпокамп як основну причину, почасти тому, що гіпокамп розглядався як єдина однорідна структура.
За словами Емі Фінн, яка очолює лабораторію навчання і нейронного розвитку в Університеті штату Каліфорнія, нове відкриття дозволить вченим зрозуміти, як допомогти дітям з малозабезпечених сімей зрівняти своє невигідне становище порівняно зі своїми однолітками з сімей з більш високими доходами за показниками когнітивних здібностей.
"Це підвищує ймовірність, що ми в кінцевому підсумку зможемо запобігти - принаймні до певної міри - цим негативним впливам на мозок. Це підказує, як ми можемо змінити ситуацію", - підсумували автори дослідження.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що після 30 років в організмі людей починаються незворотні процеси старіння, які зачіпають і когнітивні здібності. Щоб зберегти пам'ять, мислення і зміцнити розумові здібності, потрібно постійно піддавати мозок багатозадачному навантаженню - це є найпростішим і дієвим способом зупинити його старіння. До такого висновку прийшли американські вчені з Університету Південної Флориди.