ЦГЗ склав список з 10 сезонних овочів, які важливо включити в раціон вже сьогодні, оскільки саме влітку вони мають численні корисні властивості.
Джерело: Facebook Центру громадського здоров'я
Медики рекомендують українцям вживати сезонні овочі як в сирому вигляді, так і у відварному. Вони нагадали, чим корисні овочі для здоров'я і закликали включати їх якомога більше в раціон.
1. Буряк
Буряк містить багато калію і нітросполук. Цей овоч є прекрасним засобом для профілактики серцево-судинних захворювань і для нормалізації тиску, а буряковий сік має протизапальну, антиоксидантну дію, надає позитивний ефект при метаболічних, серцево-судинних і шлунково-кишкових захворюваннях за рахунок свого червоного пігменту - беталаіна. До речі, буряк не обов'язково відварювати - відмінний літній салат можна приготувати і з сирого продукту. Для цього потрібно натерти на крупній тертці або порізати соломкою буряк, додати до нього часник, свіжу зелень, рослинне масло і трохи лимонного соку. Також сік буряка можна додавати в домашній лимонад.
2. Солодкий перець
Перець є джерелом вітаміну А, Е і вітаміну В6. У цьому овочі міститься в 6 разів більше вітаміну С, ніж в лимоні, а овоч червоного кольору містить провітаміну А (каротину) стільки ж, як морква. Солодкий перець можна включати в різні страви. Це може бути овочеве рагу, соте, салат. В цілому ж нарізка з солодкого перцю може стати прекрасною закускою до любої м'ясної страви.
3. Морква
Морква - це джерело мікроелементів і вітамінів, а також фолатів, які вкрай необхідні дітям і вагітним жінкам. Морква є одним з лідерів овочів за вмістом провітаміну А, необхідного для хорошого зору, міцного імунітету і здорової шкіри.
4. Кукурудза
У кукурудзяних зернах містяться вітаміни РР, Е, D, К, В1, В2, аскорбінова кислота. Також вони насичені цінними мінеральними речовинами, такими як калій, кальцій, фосфор, залізо, магній, і мікроелементами - нікелем і міддю. Але головна користь кукурудзи криється в клітковині, важливій для нашого травлення.
5. Огірки
Огірки - прекрасний перекус на прогулянці в спеку. Ці овочі здатні притупити почуття голоду, втамувати спрагу, і одночасно наситити організм корисними вітамінами і мінеральними речовинами. Огірок містить аскорбінову, фолієву і пантотенову кислоту, а також інші вітаміни і біологічно активні речовини.
6. Стручкова квасоля
Йдеться про молоді плоди квасолі, багаті білками, вітамінами і мінеральними речовинами. Медики звертають увагу, що квасоля є джерелом рослинного білка і може стати "постачальником" тієї необхідної половини білка в раціоні, необхідного для підтримки молодості.
7. Молода картопля
У молоди'плодах картоплі менше вуглеводів і більше води, ніж в зрілй іосінньо-зимовій картоплі. Її тонка шкірка, багата вітамінами і мікроелементами, дозволяє готувати овоч різними способами, щоб не втрачати корисні властивості. Молоду картоплю можна відварювати, запікати на грилі або тушкувати з іншими літніми овочами.
8. Помідор
Крім високого вмісту провітаміну А, вітаміну С та інших вітамінів, помідори містять особливу корисну речовину - лікопін, яка є антиоксидантом і здатна знижувати ризик розвитку раку. При чому засвоюється лікопін краще з помідор, підданих термічній обробці. Тому включайте помідори в раціон не тільки в свіжому вигляді. У супах, соусах і овочевих рагу вони не менш корисні.
9. Цибуля
Цибулі притаманні антиоксидантні, протизапальні та імуномодулюючі властивості. Цей овоч багатий вітаміном С, мінеральними речовинами.
10. Баклажани
У липні саме час включити в меню баклажани, які, крім вітамінів і мінеральних сполук, містять поліфеноли. Вони корисні для серцево-судинної системи людини, перешкоджають розвитку діабету, знижують ризик розвитку раку і зміцнюють імунітет. Також сирі і відварені баклажани мають виражений антибіотичний ефект.
Читайте також: