Українська влада пильно стежить за погіршенням ситуації з коронавірусом в країні, але не зважується йти на радикальні карантинні заходи, які запровадили в країнах Європи. Але діючий адаптивний карантин слабо показує свою ефективність, так як в останні дні майже по 10 тисяч українців щоденно заражаються COVID-19, а загальна кількість хворих з початку пандемії в нашій країні вже наближається до пів мільйона. Глава МОЗ Максим Степанов вважає, що розірвати цей ланцюг і зупинити зростання числа хворих COVID-19 в Україні можна тільки єдиним способом. Цей спосіб - повний локдаун. До чого готуватися українцям найближчим часом, він розповів в інтерв'ю радіо НВ, передає ONLINE.UA.
За словами Степанова, епідемія в Україні розгортається ураганними темпами і в недалекому майбутньому може настати медичний колапс.
"Я вважаю, що як міністр охорони здоров'я я повинен чесно говорити нашим громадянам, що нас чекає. Нам не вдасться уникнути другої хвилі, яка пройде легко по нашій країні. Ми говоримо, що медичний колапс - це коли у нас будуть заповнені всі місця, які здатні надавати медичну допомогу хворим COVID-19. На сьогодні це 52 тисячі ліжок, а це 30% всього ліжкового фонду. При цифрах більше 15 до 20 тисяч хворих на добу ми можемо дійти до стовідсоткову заповненість. Це наша реальність, і я хочу, щоб люди знали, що таке у нас може бути. До таких цифр ми можемо дійти до 1 грудня. Але десять тисяч буде вже на цьому тижні ", - попередив чиновник.
Він вважає, що якщо в Україні ввести повний локдаун і все заборонити, то вдасться зупинити стрімкий приріст хворих COVID-19. Але українська влада сьогодні не може собі це дозволити, тому буде дотримуватися шляху посилення карантинних обмежень.
"Кращий сценарій - це повний локдаун. Все заборонити, повністю розірвати ланцюг передачі хвороби, мінімум на 21 день. Тому що максимальний інкубаційний період 21 день. Однак реальність така, що ми як країна не можемо собі дозволити повний локдаун. При повному локдауні люди будуть втрачати роботу, людям елементарно нема за що буде купувати навіть продукти харчування. Ми не можемо зараз собі дозволити того, що було навесні. Ми будемо слідувати шляхом посилення карантинних обмежень. Зараз розробляємо механізм жорсткого карантину вихідного дня, коли буде максимально обмежена робота громадського харчування, інших установ. Однак без обмежень транспорту. Ми повинні зробити такі кроки ", - пояснив міністр охорони здоров'я.
Нагадаємо, кількість хворих на коронавірус в Україні продовжує рекордно рости - в суботу, 7 листопада, зафіксували 10746 нових випадків зараження, це абсолютний антирекорд з початку пандемії. Загальна кількість хворих COVID-19 налічує вже 450 934 осіб, з них 8312 пацієнтів померли через ускладнення, спровокованих коронавірусною хворобою. За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстровано в Харківській, Житомирській, Хмельницькій та Львівській областях, а також в Києві. У світі за останню добу було зафіксовано понад 623 тисяч хворих. Більше кількість хворих зростає в США, Франції, Індії, Італії, Польщі, Великій Британії, Іспанії, Німеччини і Росії. Україна у світовій статистиці по щоденному приросту хворих знаходиться на 16 місці, серед країн Європи - на 11 місці.
Як відомо, з 9 листопада в Україні набудуть чинності нові зони карантину, введені у зв'язку з епідемією коронавіруса. У червону зону, де найбільший ризик поширення COVID-19, потрапили відразу 12 обласних центрів - Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Миколаїв, Полтава, Рівне, Суми, Харків, Хмельницький, Чернівці та Чернігів. Київ залишився в помаранчевій зоні. Ніякі населених пунктів не потрапили в зелену або жовту зону.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, коли людина з коронавірусом перестає бути заразною. Люди перестають бути розповсюджувачами інфекції після 10 днів лікування, якщо ПЛР-тест не визначив фрагменти РНК. Також людина вважається незаразною, якщо немає клінічних проявів ГРВІ протягом трьох днів, після 10 днів захворювання.