Починати ранок з кави - не тільки гарна, але й неймовірно корисна звичка. Як виявилося, цей напій корисний для мозку і запобігання старечого слабоумства навіть у тих людей, які схильні до когнітивних порушень на генетичному рівні. До такого висновку прийшли вчені з Массачусетської лікарні загального профілю в Бостоні. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Еurekaler.
Щоб довести, що кава потенційно здатна зменшити ризики раннього старіння мозку, експерти провели масштабне дослідження. Вони залучили до нього майже 400 осіб, половина з яких була здоровими людьми, а частина учасників експерименту страждала хворобою Паркінсона. Серед них були люди з мутацією в гені LRRK2, яка несе високий ризик когнітивних порушень, але не гарантує розвиток хвороби Паркінсона.
Вчені виміряли у добровольців кількість кофеїну в крові, а також інших хімічних речовин, які виробляються при метаболізмі кофеїну в організмі. Як виявилося, серед людей, що мають мутацію гена LRRK2 і хворобу Паркінсону, концентрація кофеїну в крові була на 76% нижче, ніж у здорових учасників дослідження. Люди, які страждають на хворобу Паркінсона, як виявилось, споживали на 41% менше кофеїну.
За словами авторки дослідження Грейс Кротті, дослідження не доводить, що споживання кофеїну безпосередньо знижує ризик хвороби Паркінсона, але показує наявність зв'язку між вживанням кави і ризиками розвитку старечого слабоумства. Вчені мають намір продовжити дослідницьку роботу в цьому напрямку.
"Ці результати є багатообіцяючими і стимулюють майбутні дослідження з вивчення кофеїну і методів лікування, пов'язаних з кофеїном, щоб зменшити ймовірність розвитку хвороби Паркінсона у людей з цим геном. Ми ще не знаємо, чи можуть люди, схильні до хвороби Паркінсона, уникати вживання кави, або деякі носії мутації п'ють багато кави і отримують користь від її нейропротекторної дії ", - відзначили дослідники.
Важливо додати, що згідно з науковими дослідженнями, вживання декількох чашок кави в день знижує ризик смерті від будь-яких причин. Раніше вчені підтверджували, що у любителів кави менше ймовірність розвитку серцевих захворювань, діабету другого типу, захворювань печінки, депресії, хвороби Альцгеймера, хвороби Паркінсона, а також раку простати, ендометрію, печінки і шкіри.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що деменції і когнітивним розладам можна запобігти найпростішим способом - читанням і письмом. Вони запобігають розвитку старечого недоумства, так як тренують мозок і підвищують його стійкість до розумової дегенерації.