В Національному банку оголосили можливість для України отримати спеціальні права запозичення на суму майже в 3 мільярди доларів від Міжнародного валютного фонду.
Джерело: НБУ
За словами голови регулятора Кирила Шевченка, йдеться про можливість отримати відповідні права вже до 2 серпня 2021 року. Наразі все є відповідне рішення Ради виконавчих директорів МВФ.
Утім, для цього ще необхідне голосування Ради керуючих Фонду - відповідно до алгоритму ухвалення рішень у Фонді. Українська сторона зможе отримати близько 2,73 мільярда доларів США згідно з квотою.
Передбачається, що такі кошти будуть розподілені конкретними шляхами після дискусій Нацбанку, який наразі виконує функції банку-депозитарію, з Міністерством фінансів. Йдеться про розподіл між державним бюджетом і золото-валютними резервами регулятора.
В НБУ додали, що регулятор вважає головною не форму співпраці, а реформи й дешеве фінансування з боку МВФ.
“Головне – не форма реалізації: подовження програми чи нова програма. Головне — реформи і дешеве фінансування Фонду. Структурні маяки, визначені МВФ, переходять із програми в програму. Тож, варто сконцентруватися на їх виконанні”, - пояснив Шевченко.
Продовження співпраці офіційного Києва з МВФ - це головне припущення, яке використовує правління НБУ. В цілому очікується на прогрес у переговорному процесі, однак тривале гальмування у виконанні угоди про співпрацю провокує додаткові ризики для дефіциту бюджету на наступні роки.
“Це також може призвести до погіршення інфляційних та курсових очікувань, що змусить центробанк проводити жорсткішу монетарну політику”, - додав голова НБУ.
Одночасно з цим виконання програми співпраці з МВФ може призвести до залучення передбаченого обсягу офіційного фінансування, а також призвести до здешевлення інших залучень на зовнішньому й внутрішньому ринках.
Читайте також:
В Україні визначилися з термінами запуску накопичувальної пенсії;
НБУ невідкладно підвищив облікову ставку на тлі розгону інфляції;
Рахункова палата повідомила про провал плану витрат держбюджету.