Керівництво Національного банку України розкритикувало антикорупційну стратегію Кабміну, в рамках якої уряд має намір створити єдиний реєстр рахунків фізосіб, юросіб і індивідуальних банківських сейфів, доступ до якого отримають правоохоронні та контролюючі органи. У регуляторі вважають, що якщо розкрити банківські рахунки всіх українців, то буде порушена банківська таємниця, а у громадян країни знизиться довіра до банківської системи. Тому НБУ запропонував депутатам під час доопрацювання урядового законопроекту №4135 до другого читання виключити положення про створення такого реєстру рахунків. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу НБУ.
"Національний банк вважає, що пропонований законопроектом спосіб отримання правоохоронними і контролюючими органами інформації, що становить банківську таємницю, фактично означатиме нівелювання інституту такої таємниці. Як наслідок, це може привести до погіршення стану захисту приватної інформації і зниження довіри до банківської системи. Сьогодні підстави і порядок розкриття банківської таємниці на вимогу правоохоронних та контролюючих органів чітко визначені Законом України "Про банки і банківську діяльність". При доопрацюванні законопроекту до другого читання Національний банк запропонував народним обранцям виключити положення про створення такого реєстру, безпосередній доступ до якого передбачається надати правоохоронним та контролюючим органам ", - йдеться в зверненні НБУ до депутатів.
Як відомо, проект закону №4135 "Про засади державної антикорупційної політики на 2021-2024 роки" запропонував Кабмін. У документі описані проблеми в сфері боротьби з корупцією та перелік заходів для їх вирішення. 5 листопада 2020 року Верховна Рада прийняла законопроект №4135 у першому читанні. Законопроект підтримали 320 парламентаріїв, які пояснили своє рішення тим, що в Україні немає основного стратегічного документа в сфері запобігання та протидії корупції майже три роки.
Важливо відзначити, що за даними Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, станом на 1 жовтня 2020 року сума вкладів фізичних осіб в банках-учасниках ФГВФО складає майже 570 млрд гривень. Це на 12,9 млрд грн більше, ніж станом на 1 вересня.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Національний банк України спростив отримання українцями пенсій і соціальних виплат на поштових відділеннях. Для отримання грошей на пошті тепер не потрібно проходити складну процедуру верифіцакіі та ідентифікації - оператор поштового зв'язку має тільки звірити ідентифікаційні дані одержувача з інформацією в виплатних документах.