Загалом українська економіка зі спокоєм пройшли перший місяць карантину, який ввели через епідемію COVID-19. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу Нацбанку.
За даними регулятора, українці збільшили з початку березня обсяг гривневих коштів на своїх банківських рахунках — на 4%. Станом на 10 квітня він досягав 341,4 мільярда гривень. Обсяги валютних накопичень впали, але незначно — лише на 2%, до 9,8 мільярда доларів США.
"Ліквідність банків зараз становить більше 200 млрд грн. Ще понад 30 млрд грн є у касах банків. Валютна ліквідність становить 7,9 млрд дол. США. Майже стільки ж коштів було і місяць тому. Багато це чи мало? Абсолютно достатньо, щоб без проблем впоратися з підвищеним попитом на зняття коштів", - зазначили в НБУ.
Фахівці проінформували, що 95% банкоматів в Україні працюють у штатному режимі, так само як 70-75% банківських відділень. Установи надають кредити — гривневі запозичення зростають, а валютні знижуються.
Проблемними напрямками під час пандемії стали настрої бізнесу та ринок праці. Підприємства очікують скорочення прибутку.
"Більшість підприємств намагається зберегти співробітників – це позитив. Однак за окремими винятками не наймає нових співробітників, і це ускладнює ситуацію для тих, хто в пошуках роботи. Співвідношення резюме до вакансій зростає в усіх сферах, крім торгівлі, медицини та сільського господарства", - пояснили в НБУ.
Зростання цін в Україні відзначилося повільністю. "Бум" торкнувся лише окремих різновидів товарів — м'яса, круп, овочів, ліків та гігієнічних засобів.
"Перший місяць карантину ми пройшли із запасом міцності й впевненості. "Політ нормальний". Однак надалі для зниження негативного впливу коронавірусу на економіку і громадян, нам обов'язково потрібна підтримка Міжнародного валютного фонду і міжнародних донорів", - резюмував Нацбанк.
Як повідомляв ONLINE.UA, у Міжнародному валютному фонді оголосили, що так названий"Великий карантин" спричинить рецесію у 3,1% ВВП світу. Про катастрофічний прогноз від банку — в окремому матеріалі.