Національний банк України атакували хакери. Це відбувалося протягом кількох останніх днів.
Джерело: прес-служба НБУ
Кібератака на НБУ
У НБУ повідомили, що в ніч з 13 на 14 січня 2022 року під час глобальної атаки на урядові вебресурси зафіксовано спроби атакувати й офіційний сайт Національного банку, які вдалося нейтралізувати.
Упродовж кількох останніх днів на інформаційні мережі Національного банку здійснювалися спроби зовнішніх хакерських атак невідомими особами з різних країн світу, - повідомили в НБУ.
У НБУ додали, що усі інформаційні системи Національного банку працювали і продовжують працювати в штатному режимі. Зокрема – система електронних платежів, якою користуються банки, офіційний сайт та внутрішня комп'ютерна мережа НБУ.
Захист Національного банку та банківської інфраструктури від шахрайських дій в кіберпросторі організовано належним чином: із застосуванням новітніх технологій кіберзахисту, ефективним використанням комплексів та систем захисту, а також механізмів обміну інформацією про кібератаки та кіберінциденти між Центром кіберзахисту Національного банку, іншими державними органами, банками, фінансовими установами тощо, - вказали в Банку.
Національний банк також закликав банки та інших учасників фінансового сектору посилити заходи безпеки для протидії можливим кібератакам.
Масштабна хакерська атака на офіційні сайти України
Нагадаємо, що в ніч з 13 на 14 січня сталася кібератака на низку офіційних українських сайтів. За словами представників української влади не працював сайт Кабміну, Міністерства закордонних справ, ДСНС, Міносвіти, Мінспорту, Міненерго, Мінагрополітики, Мінветеранів, Мінізахисту довкілля та Держказначейства, а також сайт порталу Дія.
Хакери залишили на сайтах загрозливі повідомлення.
Українець! Всі ваші особисті дані були завантажені в загальну мережу. Всі дані на комп’ютері знищуються, відновити їх неможливо. Вся інформація про вас стала публічною, бійтеся і чекайте гіршого. Це вам за ваше минуле, сьогодення і майбутнє. За Волинь, за ОУН УПА, за Галичину, за Полісся і за історичні землі, — йдеться в заяві хакерів.
Урядові експерти заявили, що атаки було здійснено з Росії.
Головний дипломат Європейського Союзу Жозеп Боррель засудив кібератаку на Україну і сказав, що комітет ЄС з політики та безпеки й кіберпідрозділи зустрінуться, щоб вирішити, як реагувати та допомагати Києву.
Читайте також:
Спеціалісти виявили серйозні вразливості електронних гаджетів через Wi-Fi та Bluetooth
До витоку в мережу персональних даних понад півмільярда користувачів Facebook не причетні хакери.
Один із відділів всесвітньо відомої компанії Facebook запустив тестування свого нового додатку Hotline.