Не буде цього зоопарку: Гончарук дав гучну обіцянку українцям
Категорія
Україна
Дата публікації

Не буде цього зоопарку: Гончарук дав гучну обіцянку українцям

Не буде цього зоопарку: Гончарук дав гучну обіцянку українцям
Джерело:  online.ua

Очільник Кабміну Олексій Гончарук повідомив українцям чудову новину. За його словами, відтепер зарплати міністрів будуть прив’язані до середніх зарплат по Україні. Відтак, якість роботи уряду вливатиме на зарплату його представників. Про це політик розповів під час години запитань до уряду у стінах ВРУ, передає ONLINE.UA.

"Розставлю крапки над "і". Президент доручив представити, якими ми бачимо зарплати на публічній службі. Ми домовилися, щоб зарплата міністра буде прив’язана до середньої заробітної плати по країні. Це – справедливо. Тобто від якості роботи уряду вона й коливатиметься: зростатиме чи навпаки – падатиме", - наголосив глава уряду.

Окрім того, Олексій Гончарук пояснив, як тепер урядовцям нараховуватимуть премії.

"Ми впорядкували питання з цими преміями. Не буде цього зоопарку – по 200 – 400%. Ми домовилися: премія може бути обмежена максимум одним окладом. Це умови, які ми погодили з президентом", – каже прем’єр.

Варто зазначити, що окремо очільник уряду розповів і про премії державним підприємствам. За його словами, Кабмін вже звернувся до їх наглядових рад з проханням утриматись від виплат найбільших премій.

Як повідомляв раніше ONLINE.UA,глава уряду Олексій Гончарук звернувся до усіх українців та пообіцяв протягом наступних 3 років оцифрувати усі державні послуги. Він також наголосив, що при цьому вже до кінця 2020 року мають перевести в електронний формат 50 найпоширеніших державних послуг.

Категорія
Політика
Дата публікації

Джонсон залишається на посаді спікера Палати представників США — що відомо

Джонсон
Джерело:  The New York Times

Палата представників США 3 січня підтримала кандидатуру Майка Джонсона на посаду спікера.

Головні тези:

  • Майк Джонсон отримав підтримку для збереження посади спікера Палати представників США.
  • Політична ситуація була напруженою під час голосування, але Джонсону вдалося отримати необхідну кількість голосів.

Джонсона переобрано спікером Палати представників США

Джонсон набрав 218 необхідних голосів конгресменів, щоб стати спікером Палати представників США.

При цьому Хакім Джеффріс — лідер демократичної меншості у Палаті представників — набрав 215 голосів.

Таку кількість голосів Джонсон зміг отримати завдяки конгресменам Ральфу Норману і Кіту Селфу, які вирішили підтримати його кандидатуру.

Варто зауважити, що Джонсона була обов'язковою практично повна підтримка його кандидатури з боку республіканців. Він міг втратити лише один голос.

Спочатку кандидатуру Джонсона підтримали лише 216 членів Палати представників. Троє республіканців віддали свої голоси за інших кандидатів.

Майка Джонсона обрали спікером Палати представників США 25 жовтня 2023 року. Це сталося після того, як у відставку відправили республіканця Кевіна Маккарті, який обіймав посаду спікера з січня 2023 року.

Джонсон є одним із соратників обраного президента Дональда Трампа, який особисто підтримав його кандидатуру.

Джонсон зробив тривожну заяву щодо допомоги Україні

Спікер Палати представників Майк Джонсон на початку грудня 2023 року заявив, що не планує виносити питання про додаткову допомогу Україні на голосування у Конгресі.

Відповідаючи на запитання журналістки Голосу Америки Катерини Лісунової, Джонсон сказав:

Це вже не справа Джо Байдена ухвалювати таке рішення. У нас є новообраний президент, і ми збираємося почекати та взяти на озброєння стратегію нового головнокомандувача щодо всього цього. Отже, я не очікую, що зараз буде винесене будь-яке фінансування для України.

Категорія
Світ
Дата публікації

Близько 180 тис колишніх російських в'язнів воюють проти України

Служба зовнішньої розвідки України
в'язні

Російська Федерація з початку повномасштабного вторгнення в Україну залучила для участі у війні до 180 тис ув'язнених. Вони отримують менші виплати, ніж інші військові армії РФ.

Головні тези:

  • Близько 180 тис колишніх російських ув'язнених беруть участь у війні проти України, отримуючи менші виплати та пільги.
  • У Росії практикується вербування ув'язнених у приватні військові компанії, обіцяючи їм амністію та вигоди, що часто залишаються лише на словах.
  • Мобілізація ув'язнених у Росії привернула увагу правозахисників через порушення прав людини та недостатню підготовку вояків.

Росія дурить колишніх ув’язнених-військових

За даними Служби зовнішньої розвідки України, станом на листопад 2024 року РФ залучила для участі у російсько-українській війні від 140 до 180 nbc осіб, що відбували покарання за злочини в російських тюрмах.

Водночас відомо, що усього в російських колоніях і тюрмах станом на 2024 рік перебувало близько 300-350 nbc тисяч ув’язнених. Це вдвічі менше, ніж у 2014 році. Причина зменшення - залучення їх у війну.

У розвідці розповіли, що раніше ув’язнені отримували за контракт одноразову виплату 1 718 дол. А вже у липні 2024 року розмір виплати збільшився до 3 524 дол.

Однак ув’язнені, а також їхні родичі, позбавлені низки виплат і пільг, які отримують учасники добровольчих формувань. Також зарплата такої категорії осіб вдвічі–вчетверо нижча, ніж в інших окупантів.

Варто зауважити, що наприкінці грудня 2024 року прем’єр-міністр Росії Михайло Мішустін підписав постанову про скасування одноразових виплат для ув’язнених. Виплати не отримають ті, хто уклав контракти з російським військовим відомством.

Мобілізація ув'язнених у Росії

Вербування ув'язнених у Росії стало звичною практикою під час війни проти України. З середини 2022 року, російська влада за сприяння приватних військових компаній, зокрема ПВК "Вагнер", залучала ув'язнених до бойових дій, обіцяючи їм амністію, грошові виплати та інші привілеї.

Ця ініціатива викликала осуд з боку правозахисників, які наголошували на порушенні прав людини та відсутності прозорості щодо умов для ув'язнених.

Багато з ув'язнених гинули через недостатню підготовку, а обіцяні вигоди часто залишалися лише на словах.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?