Не будемо перетворювати Білорусь в другу Україну - в ЄС приголомшили гучною заявою
Категорія
Політика
Дата публікації

Не будемо перетворювати Білорусь в другу Україну - в ЄС приголомшили гучною заявою

Не будемо перетворювати Білорусь в другу Україну - в ЄС приголомшили гучною заявою
Джерело:  online.ua

Світові лідери пильно стежать за ситуацією в Білорусі, де виникли масові протести після виборів президента. Багато країн ЄС не визнають результати голосування, згідно з якими за офіційними даними ЦВК РБ переміг Олександр Лукашенко з 80% голосів. Євросоюз вважає вибори нечесними і сфальсифікованими, як і тисячі білорусів, які вже третій тиждень виходять на масштабні мітинги, домагаючись відставки Лукашенка. З кожним днем ситуація там загострюється - Лукашенко вже привів армію в повну бойову готовність і пригрозив військовою відповіддю не тільки країнам ЄС, яких звинувачує "в зовнішньому впливі", але і білорусам. Оцінив все, що відбувається в Білорусі, високий представник ЄС з закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Він пояснив, чим ситуація в Білорусі відрізняється від української, а також запевнив, що Брюссель не має наміру перетворювати Білорусь в другу Україну. Про це Боррель заявив в інтерв'ю іспанському виданню El Pais, передає ONLINE.UA.

"Ситуація в Білорусі непорівняна з Україною. Білоруси зараз не сперечаються, мама або тато. Вони просто вимагають режиму цивільних свобод і прав. На демонстраціях немає європейських прапорів. І ЄС теж не збирається перетворювати Білорусь в другу Україну. Ми повинні просувати політичну реформу, але не виступати в якості спотворюючого фактора, як нас могли б сприймати з російської сторони. Ця напруженість між Європою і Росією закінчилася перестрілкою, насильством і розпадом української території, який триває досі. Сьогоднішня проблема для білорусів не в виборі між Росією і Європою, а в досягненні свободи і демократії, які є основними цінностями Європейського Союзу і які ми тому будемо підтримувати", - пояснив Боррель на що готовий піти ЄС, щоб змусити Лукашенка піти у відставку мирним шляхом.

Представник ЄС запевнив, що Брюссель зацікавлений перш за все в тому, щоб білоруси могли жити в режимі політичних свобод і мати хороші відносини з усіма сусідами. Однак у ЄС, за його словами, "немає чарівних жезлів", але є фінансові ресурси. Боррель нагадав, що Євросоюз надав 50 мільйонів євро, щоб допомогти білоруському суспільству домогтися відновлення свободи і демократії у своїй країні.

"У нас є політичний вплив, але Білорусь не повинна бути другою Україною. Ми не визнаємо Лукашенко законним президентом. Ми також не визнаємо Ніколаса Мадуро. З цієї точки зору Мадуро і Лукашенко знаходяться в абсолютно однаковій ситуації. Ми не визнаємо, що вони були обрані законно. Проте, хочемо ми того чи ні, вони контролюють уряд, і ми повинні продовжувати мати з ними справу, незважаючи на те, що не визнаємо їх демократичну легітимність. Мета полягає в тому, щоб білоруси мали можливість вільно висловлювати свої думки. Так вирішила Європейська рада", - пояснив позицію ЄС Боррель.

Як відомо, в тому, що білоруси нарешті захотіли свободи і демократії, Лукашенко звинувачує Європу. Він переконаний, що протестними акціями "керують ляльководи з-за кордону" і навіть знайшов в цій ситуації "український слід". У зв'язку з цим президент Білорусі звернувся до російського лідера Володимира Путіна з проханням про допомогу. У Кремлі запевнили Лукашенко, що Росія готова надати необхідне сприяння у вирішенні проблем, що виникли на основі принципів Договору про створення Союзної держави, а також в разі необхідності по лінії Організації Договору про колективну безпеку.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Білорусь звернулася з несподіваним проханням до Євросоюзу. Міністерство закордонних справ Білорусі почало просити владу Європейського Союзу не вводити санкції проти країни "у важкий час" і дати їй "пройти етап дорослішання".

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?