Українська влада зробила жорстке попередження Ірану, де затягують розслідування катастрофи МАУ. Заступник глави МЗС Євген Єнін, який очолює українську групу переговірників з Іраном у справі про катастрофу українського літака, який був збитий іранськими військовими незабаром після вильоту вранці 8 січня 2020 року, заявив, що Україна більше зацікавлена дізнатися правду про обставини загибелі літака, ніж в грошовій компенсації. За словами дипломата, такої позиції дотримуються і родичі загиблих, які хочуть знати, що сталося в трагічний день, тому офіційний Київ за жодних умов не погодиться на гроші в обмін на правду. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Радіо Свобода.
"Питання правди нас хвилює набагато більше, ніж питання грошей. І це не моя позиція, не моя примха як керівника делегації, це - вимоги сімей загиблих, які хочуть знати, що сталося тоді. Ми ні за яких умов не погодимося на гроші в обмін на правду. Розуміння правди зможе об'єктивно визначити рівень компенсацій, на які можуть претендувати сім'ї загиблих, авіакомпанія і держава Україна", - пояснив Енин позицію Києва.
Технічне розслідування катастрофи МАУ, за словами Єніна, важливо не тільки для України, але і для всього світу, оскільки, наприклад, після катастрофи малайзійського літака рейсу MH17, збитого над Донбасом російською ракетою в 2014 році, українська сторона напрацювала рекомендації, які стали обов'язковими для всіх членів IKAO.
Важливо відзначити, що українська сторона намагається домогтися справедливого розслідування обставин катастрофи МАУ виключно за допомогою переговорів з іранською стороною, так як розгляд справи в міжнародних судах може затягнутися як мінімум на п'ять років. Іран йде на переговори, де вже погодився виплатити компенсацію за збитий український літак. Але в МЗС Ірану відзначили, що цей процес займає багато часу і має різні технічні і юридичні аспекти.
Нагадаємо, що український літак Boeing-737 авіакомпанії МАУ, який прямував рейсом PS 752 Тегеран - Київ, збили в ніч на 8 січня незабаром після зльоту. В результаті авіакатастрофи загинули 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. Як відомо, серед жертв катастрофи були громадяни 7 держав. Нещодавно міністр оборони Ірану бригадний генерал Амір Хатамі у відповідь на запит колишнього іранського законодавця Махмуда Садекі заявив, що в авіакатастрофі українського літака МАУ винен оператор ракетної системи. Він "без дозволу" випустив дві бойові ракети по пасажирському літаку, тому є єдиним винним в трагедії.
Як відомо, в липні Іран відправив до Парижа "чорні ящики" з збитого в січні українського пасажирського літака авіакомпанії МАУ. На даний момент відомо, що бортові самописці успішно прочитані і розшифровані - стенограма підтвердила факт незаконного втручання. Наступний раунд переговорів з Іраном щодо розслідування авіакатастрофи рейсу Тегеран-Київ, запланований на жовтень.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Іран прийняв нове обурливе рішення проти України- влада країни заявили, що не будуть компенсувати українській авіакомпанії "Міжнародних авіаліній України" вартість літака, який помилково збили в січні. У Тегерані вважають, що компенсацію повинні виплатити європейські страхові компанії.