У Середземному морі загострюється конфлікт, що виник між Туреччиною і Грецією через морський кордон. Туреччина оголосила про початок геологорозвідувальних робіт в спірному районі Середземномор'я, проти чого виступила не тільки Греція, а й багато країн ЄС. Втрутитися в ситуацію вирішив президент Франції Еммануель Макрон, який закликав турецьку владу припинити односторонню розвідку нафти в Східному Середземномор'ї. Турецький глава Реджеп Таїп Ердоган обурений позицією Макрона. Вона закликав французську лідера не зв'язуватися з турецьким народом, інакше виникнуть серйозні проблеми особисто з президентом Туреччини. Ердоган звинуватив французького колегу в тому, що він не знає історію. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на ТАСС.
"Макрон каже, що у Франції проблеми не з турецької нацією, а з Ердоганом. Пан Макрон, у тебе буде набагато більше проблем зі мною особисто. Не зв'язуйся з турецьким народом, і не зв'язуйся з Туреччиною. Париж не має права викладати урок людяності Анкарі. Я сказав йому про це особисто. Я сказав, що він не знає історії ", - заявив Ердоган.
Варто звернути увагу на те, що Еммануель Макрон часто закликає турецьку владу припинити односторонню розвідку нафти в Східному Середземномор'ї. Він підтримує Грецію у виниклому морському конфлікті і навіть направив в цей регіон військові кораблі з авіацією. При цьому Макрон виступив за гнучкий підхід до вирішення проблем з Туреччиною.
Як відомо, протиріччя між Туреччиною і Грецією виникли ще в 1974 році. Афіни і Анкара претендують на перекриття прибережних територій, а також мають розбіжності з приводу острова Кіпр, де Туреччина є єдиною країною, яка визнала етнічно турецьку республіку Північного Кіпру. Відносини між країнами загострилися недавно. Турецьке судно знову почало проводити сейсмічні дослідження в східній частині Середземного моря, претендуючи на право енергопостачання в спірних водах. Проти цього виступає не тільки Греція і Кіпр, а й Єгипет, країни ЄС та інші країни, що підтримують Афіни.
Активну підтримку Афінам, зокрема, надає Макрон. Він засуджує нестабільність в Східному Середземномор'ї і висловлює підтримку Греції, так як Туреччина порушує виняткову економічну зону грецьких островів. Анкара не має наміру йти на поступки і продовжує односторонню розвідку нафти в Східному Середземномор'ї.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Макрон звинуватив Ердогана в дестабілізації ситуації в Євросоюзі. Президент Франції вважає, що через конфлікт в Середземномор'ї між Анкарою і Афінами Європі слід реалістично оцінювати те, що відбувається і діяти у відповідності зі своїми інтересами.