Ефективний спосіб скинути зайву вагу - включити в дієту продукти, багаті калієм. До такого висновку прийшли ізраїльські фахівці на підставі масштабного дослідження, результати якого довели прямий взаємозв'язок між споживанням калію і втратою ваги. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Nutrients.
Експерти провели цікавий експеримент, до якого залучили кілька десятків добровольців. Їх розділили на дві групи, учасникам однієї з яких включили в раціон 25% продуктів, багатих на калій. Результат вразив: у учасників, меню яких на чверть складалося з продуктів з великим вмістом калію, було зафіксовано значне зниження індексу маси тіла з показником "вище середнього". Друга група добровольців таким результатом похвалитися не змогла.
Автори екперименту відзначили, що на сьогоднішній день досліджень щодо ролі білків, вуглеводів або жирів у втраті ваги достатньо, а ось дослідження, присвячені вивченню взаємозв'язку між калієм і втратою ваги, недостатні.
"Це перше дослідження, яке показує прямий зв'язок між споживанням калію і втратою ваги. Результати показують, що калій дійсно є ключовим фактором в схудненні", - підкреслили фахівці.
Вчені додали, що калій є важливим макромінералом, який допомагає підтримувати баланс води і кислотності в організмі. Він також також грає важливу роль в декількох ключових біохімічних процесах, таких як синтез білка і глікогену. За рекомендаціями ВООЗ в середньому щодня людина повинна отримувати 3510 мг калію. Підвищити його рівень в організмі допоможуть: печена картопля в шкірці, курага, листова зелень (в тому числі, варений шпинат), сочевиця, чорнослив, томатний сік і пюре, квасоля, йогурт. Також калію чимало в м'ясі птиці, морепродуктах - особливо в тунці, лососі і молюсках, в бананах, авокадо, горіхах, огірках, гарбузі.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що цукор, солодка випічка, мармелад і шоколад є найнебезпечнішими для кишечника і печінки продуктами харчування. Вони при регулярному вживанні роблять організм людини більш сприйнятливим до інфекцій, в результаті яких розвивається колоректальний рак і цироз печінки. Про це повідомив німецький гастроентеролог Томас Фрилинг.