Німеччина може різко змінити свою позицію щодо Північного потоку-2 — посол
Категорія
Політика
Дата публікації

Німеччина може різко змінити свою позицію щодо Північного потоку-2 — посол

Німеччина може різко змінити свою позицію щодо Північного потоку-2 — посол
Джерело:  online.ua

Український посол у ФРН Андрій Мельник припускає, що позиція офіційного Берліну щодо скандального російського газогону "Північний потік-2" після виборів може різко змінитися.

Джерело: Berliner-Zeitung

Посол пояснив, чому позиція Німеччини щодо Північного потоку-2 може змінитися

"Зелені" чітко дали зрозуміти, що вони проти "Північного потоку – 2". Вони не можуть поступитися цією позицією, не втративши авторитету. Вільні демократи виступають за запровадження мораторію на будівництво "Північного потоку – 2". Члени ХДС розділилися щодо позиції з цього питання. Але противників стає все більше, і для нас "Північний потік – 2" ще не закінчений" - пояснив український посол.

На переконання Андрія Мельника, після виборів, цілком ймовірно, може відбутися переосмислення.

Окрім того, посол України в Німеччин нагадав, що питання російського газогону також має важливий аспект у сфері політики безпеки.

"Трубопроводи в Україні створюють позитивну взаємозалежність між Росією, Україною та Німеччиною. Ця залежність завжди мала стабілізуючий ефект. І її втрата може значно збільшити ризик нового втручання Росії" - підсумував Андрій Мельник.

Як уже згадувалося раніше, нещодавно один із очільників німецьких "Зелених" Роберт Габек заявив, що навіть якщо скандальний газогін "Північний потік-2" добудують, його в жодному разі можна запускати в роботу до з'ясування юридичних питань, оскільки цей проєкт суперечить Третьому енергетичному пакету ЄС.

Окрім того, політик не приховує, що вважає газопровід помилкою від початку і що "якщо Німеччина опонує Росії, то ми не можемо поводитися так, як Росія".

На переконання Габека, блокування "Північного потоку-2" може посилити німецьку дипломатію.

Коротко про будівництво Північного потоку 2

  • Газопровід Північний потік — 2, по якому Путін планує щорічно постачати 55 млрд кубометрів газу з Росії до Німеччини, побудували вже майже повністю.

  • Представники Nord Stream 2 AG стверджують, що вже прокладено 95% газопровідної магістралі, залишилося прокласти тільки 93 км труб в датських водах і 28 км труб — в німецьких.

  • Багато європейських компаній відмовилися брати участь в проєкті через санкції США, заблокувати ПП-2 не вдалося й екологам.

  • США поки призупинили санкційний тиск на Північний потік-2. Україна сподівається на допомогу Вашингтона — Київ підготував для США список компаній, які будують газопровід, і розраховує, що стосовно них будуть введені санкції.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?