Український посол у ФРН Андрій Мельник припускає, що позиція офіційного Берліну щодо скандального російського газогону "Північний потік-2" після виборів може різко змінитися.
Джерело: Berliner-Zeitung
Посол пояснив, чому позиція Німеччини щодо Північного потоку-2 може змінитися
"Зелені" чітко дали зрозуміти, що вони проти "Північного потоку – 2". Вони не можуть поступитися цією позицією, не втративши авторитету. Вільні демократи виступають за запровадження мораторію на будівництво "Північного потоку – 2". Члени ХДС розділилися щодо позиції з цього питання. Але противників стає все більше, і для нас "Північний потік – 2" ще не закінчений" - пояснив український посол.
На переконання Андрія Мельника, після виборів, цілком ймовірно, може відбутися переосмислення.
Окрім того, посол України в Німеччин нагадав, що питання російського газогону також має важливий аспект у сфері політики безпеки.
"Трубопроводи в Україні створюють позитивну взаємозалежність між Росією, Україною та Німеччиною. Ця залежність завжди мала стабілізуючий ефект. І її втрата може значно збільшити ризик нового втручання Росії" - підсумував Андрій Мельник.
Як уже згадувалося раніше, нещодавно один із очільників німецьких "Зелених" Роберт Габек заявив, що навіть якщо скандальний газогін "Північний потік-2" добудують, його в жодному разі можна запускати в роботу до з'ясування юридичних питань, оскільки цей проєкт суперечить Третьому енергетичному пакету ЄС.
Окрім того, політик не приховує, що вважає газопровід помилкою від початку і що "якщо Німеччина опонує Росії, то ми не можемо поводитися так, як Росія".
На переконання Габека, блокування "Північного потоку-2" може посилити німецьку дипломатію.
Коротко про будівництво Північного потоку 2
Газопровід Північний потік — 2, по якому Путін планує щорічно постачати 55 млрд кубометрів газу з Росії до Німеччини, побудували вже майже повністю.
Представники Nord Stream 2 AG стверджують, що вже прокладено 95% газопровідної магістралі, залишилося прокласти тільки 93 км труб в датських водах і 28 км труб — в німецьких.
Багато європейських компаній відмовилися брати участь в проєкті через санкції США, заблокувати ПП-2 не вдалося й екологам.
США поки призупинили санкційний тиск на Північний потік-2. Україна сподівається на допомогу Вашингтона — Київ підготував для США список компаній, які будують газопровід, і розраховує, що стосовно них будуть введені санкції.