Німеччина оголосила про передачу нового військового пакету Україні
Категорія
Україна
Дата публікації

Німеччина оголосила про передачу нового військового пакету Україні

Німеччина оголосила про передачу нового військового пакету Україні
Джерело:  online.ua

Глава Міноборони Німеччини Борис Пісторіус оголосив про передачу Україні нового пакету військової допомоги. 

Джерело:  Bild

Що відомо про новий пакет військової допомоги від Німеччини

Пісторіус зазначив, що вартість нового пакета складає 400 млн євро.

Він підкреслив, що до нового пакету увійшли вибухові боєприпаси, боєприпаси для мінометів та снаряди до РСЗВ.

Тому що боєприпаси – це те, чого Україна потребує найнагальніше у своїй оборонній боротьбі проти жорстокої агресивної війни, - зазначив глава Міноборони Німеччини.

За його словами, Україна також отримає броньовані автомобілі, системи розмінування й зимовий одяг і генератори.

Заява міністра оборони Німеччини пролунала напередодні засідання Контактної групи з питань оборони України на американській авіабазі Рамштайн. Очікується, що на ній Берлін може також запропонувати розширення навчання українських військовослужбовців.

За даними німецького уряду, загальний обсяг фінансованої з лютого 2022 року військової допомоги Україні до кінця 2023-го становить 5,4 млрд євро – ця сума враховує і вже надану техніку, й ту, що планується відправити.

Що відомо про допомогу від інших країн ЄС 

Президент Литви Гітанас Науседа зазначив, що порушить питання підтримки України під час зустрічей із лідерами країн Глобального Півдня на полях Генасамблеї ООН.

Переговори з лідерами будуть присвячені виробленню нашої єдиної позиції, особливо з представниками тих країн, які ми називаємо Глобальним Півднем і які мають дещо інше уявлення про процеси, що відбуваються, - підкреслив Науседа.

Глобальним Півднем заведено називати країни Латинської Америки, Африки, Азії, за винятком Ізраїлю, Японії та Південної Кореї, і Океанії, за винятком Австралії та Нової Зеландії.

Науседа також зустрінеться з генеральним секретарем ООН Антоніо Гуттерешем.

Ми підтримуємо ті ініціативи ООН, які допомагають Україні протистояти агресії, які спрямовані на притягнення Росії до відповідальності за ті жахливі злочини, які вона скоює на території України, такі як викрадення дітей, злочини сексуального характеру, - наголосив президент Литви.

Він також підкреслив свою готовність допомогти у вирішенні проблеми експорту зерна з України.

Литва може зробити тут свій внесок. Альтернативний канал Литви, як і інших балтійських портів, добре відомий українській стороні і використовується. Найголовніше - усунути перешкоди, які досі існують і заважають розкрити потенціал цього каналу, - підкреслив Науседа.

Читайте також: 

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?