Після того, як вибори минулого місяця привели до зміни політичного ландшафту, німецькі "Зелені" збираються сьогодні, щоб проголосувати за початок переговорів щодо формування коаліції в новому німецькому парламенті. Йдеться про переговори з лівоцентристськими соціал-демократами (СДПН) і Вільними демократами.
Джерело: DPA
Зустріч відбудеться через три тижні після того, як на виборах 26 вересня різко впала підтримка консервативного блоку, очолюваного канцлеркою Ангелою Меркель.
"Ми переконані, що можемо узгодити амбітну і життєздатну коаліційну угоду", - йдеться в спільній заяві, опублікованій трьома партіями.
Соціал-демократи в цьому році вийшли на перше місце за кількістю отриманих в парламенті місць. СДПН виграла федеральні вибори 26 вересня з підтримкою 25,7%, випередивши консервативну ХДС / ХСС з 24,1%. В останньому уряді СДПГ і ХДС були в коаліції.
Недільний збори відомі, як невелика партійна конференція, на якій Партія Зелених приймає найважливіші рішення в період між партійними конференціями.
Участь в цій конференції беруть члени ради партії, делегати національних асоціацій, глава парламентської групи Бундестагу, європейські парламентарії та представники молодіжного крила партії.
Після історичної поразки на парламентських виборах, Християнсько-демократичний союз (ХДС) Ангели Меркель проведе з'їзд, на якому обере повністю новий склад свого керівництва.
Програми трьох партій-претендентів на створення коаліції в Бундестазі
Союз 90/Зелені — німецька політична партія, її виборці та симпатики були вихідцями з антиядерного руху, руху за мир, рухів громадських ініціатив, а також груп захисників навколишнього середовища. Зелені виступають за економне використання природних ресурсів, звідси пристрасть зелених до відновлюваних джерел енергії. Все більшу увагу приділяють проблемі глобальної зміни клімату.
Соціал-демократична партія Німеччини (СДП) — була однією з двох основних партій Федеративної Республіки Німеччина поряд із християнськими демократами. З 1969 до 1982 року та з 1998 до 2005 року соціал-демократи були канцлерами Німеччини.
Сучасна платформа СДП вважає необхідним розвиток економічної системи для забезпечення добробуту всього населення. Водночас вона намагається захистити соціальними програмами знедолених.
У міжнародній політиці вона відстоює мир у всьому світі, намагаючись збалансувати глобальні інтереси демократичними засобами. Одним із пріоритетів СДП є європейська інтеграція.
Вільна демократична партія Німеччини дотримується ліберальної ідеології. Партія виступає за ядерне роззброєння країни. ВДП — єдина німецька партія, що включила до своєї програми пункт про членство України в ЄС, хоча й у довгостроковій перспективі.
Партія висловилася за продовження будівництва «Північного потоку-2» лише з урахуванням інтересів партнерів з ЄС та України.
Читайте також:
У Путіна назвали дві умови для збільшення транзиту газу через Україну.
Єврокомісія назвала декілька сценаріїв щодо енергетичної безпеки України.
Путін публічно звинуватив Україну у крадіжці російського газу.