Справа щодо умисного завищення ціни вугілля й електроенергії за формулою "Роттердам+" поповнилася результатами нової експертизи. Згідно з підсумками цього аналізу, український бюджет втратив до 40 мільярдів гривень через реалізацію схеми. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Центр протидії корупції.
За оприлюдненими даними, підсумки експертизи розкрили під час розгляду скарги в Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду. Питання було пов'язане з рішенням про закриття справи "Роттердам+", таке рішення ухвалив прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Віталій Пономаренко.
"Експертиза, проведена незалежним експертом за ініціативи органу досудового розслідування, підтвердила документально та розрахунково завищення фактичної вартості електроенергії протягом травня 2016 року-червня 2019 року у розмірі 39,9 мільярда гривень", - оголосив адвокат Віктора Чумака Олексій Бойко.
Згідно з новими даними, експертизу провели незадовго до закриття справи.
Нещодавно у ЗМІ з'явилася інформація про ухвалення рішення щодо справи "Роттердам+" через відсутність результатів експертизи Служби безпеки України з приводу збитків для держави.
Тим часом представники НАБУ виступили з попередженням про оскарження прокурорського вердикту.
Варто звернути увагу, що формула втратила чинність з 1 липня цього року у зв’язку з переходом України на новий ринок електроенергії.
Як повідомляв ONLINE.UA, в Україні добігає кінця досудове розслідування щодо резонансної справи"Роттердам+", однак Спеціалізована антикорупційна прокуратура підготувала невтішні новини. За словами прокурора САП Віталія Пономаренка, недостатність доказів продемонструвало розслідування у 3,5 роки.