Нацбанк України назвав 3 червня датою введення в обіг 10-гривневої монети. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на офіційний сайт регулятора.
Вважається, що з часом нові монети витіснять з обігу паперові аналоги.
"Це - частина комплексного рішення з оптимізації та оновлення банкнотно-монетного ряду гривні, що триває з 2014 року та має на меті забезпечити в Україні надійніші та захищеніші від підроблень банкноти, зручність готівкових розрахунків та економію коштів для держави. Введення в обіг нових обігових монет номіналом 10 гривень завершить цей процес", - пояснили в НБУ.
Таким чином номінальний ряд гривні складатиметься з шести монет (10 та 50 копійок, 1, 2, 5, 10 гривень) та шести номіналів банкнот (20, 50, 100, 200, 500, 1 000 гривень). Держава завдяки довготривалій службі монет заощадить близько мільярда гривень.
"Монети перебувають в обігу близько 20 - 25 років. Натомість банкноти номіналом 10 гривень можуть перебувати в обігу незначний проміжок часу — у середньому один-два роки. Тож банкноти потрібно майже щороку друкувати, обробляти і зберігати. Водночас обіг монет потребує від держави значно менших зусиль та коштів", - додали у пресслужбі регулятора.
Перший етап передбачає введення в обіг 5 мільйонів 10-гривневих монет. Їх поділять між управліннями НБУ в регіонах. Банкноти 10 гривень не потрібно обмінювати на монети — вони залишаться платіжним засобом, а заміна стане поступовою.
Монетний аналог так само як і банкнота прикрашатиме портрет гетьмана Івана Мазепи.
Як повідомляв ONLINE.UA, нещодавно Державна служба статистики оприлюднила оновлені дані про середню зарплату в Україні. Дані змінили відповідно до підсумків березня — його впливу на зростання чи падіння прибутку українців.