Науковці із різних куточків світ продовжують робити все можливе та неможливе, аби знайти насправді потужну вакцину проти COVID-19. Старання наукової спільноти не були даремними, оскільки вакцина вчених з Вашингтонського університету несподівано для всіх показала дуже високий рівень антитіл під час тестування на мишах та приматах. За словами дослідників, рівень формування нейтралізуючих антитіл у піддослідних був у 10 разів вищим ніж у тих людей, які перехворіли на коронавірусну інфекцію. Що також важливо розуміти, нова потенційна вакцина викликала хороший клітинний імунітет та продемонструвала здатність захищати від мутованих версій коронавірусу SARS-CoV-2, передає ONLINE.UA з посиланням на видання Cell.
"Під час тестування вакцини на приматах виявилось, що вона провокує вироблення антитіл, які націлені на різні ділянки спайкового білка SARS-CoV-2. Це означає, що цей препарат не боїться мутації вірусу та може захистити від різноманітних штамів COVID-19. Також клітини приматів почали відповідати на збудник коронавірусної інфекції. Тобто вакцина може виявитись стабільно-дієвою, адже провокує формування імунної пам'яті", — йдеться в матеріалі.
За словами науковців, до складу вакцини входять білкові наночастинки, які містять 60 копій рецептор-зв'язуючого домену спайкового білка. Не можна не звернути увагу на те, що молекулярна структура вакцини фактично імітує структуру вірусу, в результаті чого організм отримує можливість утворити потужну імунну відповідь. Що цікаво, для щеплення достатньо лише однієї маленької дози, а для зберігання препарату не потрібно жодних особливих умов. Саме тому ця вакцина у майбутньому може стати доступною для усіх країн світу.
"Ми сподіваємось, що наша робота може допомогти у боротьбі цією пандемією, яка завдає стільки шкоди світові. Ефективність, стабільність та технологічність цього кандидата на вакцину відрізняють його від багатьох інших досліджуваних", – наголосив винахідник технології вакцини Ніл Кінг.
Варто зазначити, що розробники вже почали активно готуватися до запуску пілотних клінічних досліджень.
Як повідомляв ONLINE.UA, нещодавно російська вакцина потрапила у чорний список Євросоюзу.