Науковці зі всього світу вважають, що реальне поширення коронавірусу COVID-19 без прояву симптомів може бути масштабнішим, ніж встановили раніше. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Scripps Research.
За даними дослідників, Всесвітня організація охорони здоров'я помилилася в лютому, коли збирала відомості про безсимптомні випадки COVID-19. Такі інфіковані становлять небезпеку додаткову, оскільки переносять вірус та не знають про це.
У ВООЗ наголошували, що кількість таких випадків невелика. Окрім того, симптоми все ж таки з'являються пізніше — однак це не підтвердили нещодавно.
Фахівці вивчили 9 робіт, які згадували кількість безсимптомних хворих. Ці дослідження показали досить великий діапазон — від 0,76% хворих серед ісландців до 36% хворих мешканців притулку для бездомних в американському Бостоні.
Серед протестованих від 31% до 88% не мали симптомів. Середнє значення - 56%. Утім, ці дані не можна використовувати у контексті загального населення — вони потребують уточнення та більш масштабних вивчень.
Цікаво, що аналогічні висновки зробили у Центрі медицини. Вони скористалися на даних кафедри наук щодо первинної медико-санітарної допомоги в Університеті Оксфорда. Від 5% до 80% випадків коронавірусу можуть бути безсимптомними.
Головним рішенням у цій ситуації автори дослідження назвали збільшення обсягів тестування.
Як повідомляв ONLINE.UA, американський президент Дональд Трамп попередив про закриття Сполучених Штатів від мігрантів через епідемію COVID-19.