Новий радник президента США Дональда Трампа з питань національної безпеки генерал-лейтенант Герберт Макмастер може становити загрозу Росії.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на статтю Ярослава Шимова на "Радіо Свобода".
"Останнім часом Макмастер обіймав посаду директора Центру інтеграції бойових можливостей сухопутних військ США. Генерал брав участь в декількох військово-аналітичних проектах, в тому числі пов'язаних з оцінкою бойових можливостей російської армії. Під час виступу в Сенаті в квітні 2016 року він попередив законодавців, що досвід бойових дій в Україні показує: російська армія досягла високого технологічного рівня в веденні операцій за участю літаків-безпілотників, в області кібероперацій і електронної війни", - йдеться в матеріалі.
Читайте також: "Медовий місяць" Трампа з Путіним не відбувся, Росія взялася за старе - екс-глава МЗС України
"Він також заявив, що Росія має більш ефективні артилерійські системи і боєприпаси, ніж Сполучені Штати. Виступаючи у вашингтонському Центрі стратегічних і міжнародних досліджень у травні минулого року, Герберт Макмастер зробив висновок про те, що метою російської гібридної стратегії є спроба "підірвати систему безпеки в Європі, що склалася після холодної війни, економічний і політичний порядок в Європі і замінити його чимось, що більш відповідає російським інтересам", - продовжив Шимов.
"Критичне ставлення до політики Москви відрізняє нового радника з національної безпеки від його шефа - президента і верховного головнокомандуючого Дональда Трампа, - вважає журналіст. - Це не єдина проблема, яка може встати перед генералом на новій посаді. Для початку йому доведеться привести в порядок апарат ради національної безпеки (РНБ), який, як стверджує з посиланням на свої джерела "Нью-Йорк таймс", після короткого, але бурхливого правління Майкла Флінна перебуває в стані розброду і невпевненості. Тут ефективними помічниками Макмастера можуть стати відставний генерал Кіт Келлогг, призначений главою апарату РНБ, і впливові співробітники Дерек Харві і Джоел Рейберн - колишні товариші по службі Макмастера по Іраку. Проте, як зазначають ЗМІ і аналітики, Герберту Макмастеру доведеться в Вашингтоні нелегко, оскільки він абсолютно позбавлений політичного досвіду. в команду Дональда Трампа він приходить як висококваліфікований фахівець "з боку": генерал ніяк не брав участі в передвиборній кампанії нинішнього президента і до сих пір не був відомий контактами з Трампом і його оточенням".
Як повідомляв ONLINE.UA, екс-радник президента США Дональда Трампа з національної безпеки Майкл Флінн подав у відставку 13 лютого через скандал з повідомленнями про його контакти з послом Росії.