Тристороння контактна група з Донбасу
прийняла рішення звернутися до Моніторингової місії ООН з прав людини в наданні допомоги по звільненню заручників.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на прес-секретаря представника України в контактній групі Леоніда Кучми Дарки Оліфер.
Читайте також: Вибори на Донеччині: в Україні назвали саму реальну дату
"Ситуація з безпекою залишається тривожною і напруженою. Режим припинення вогню повинен бути стійким і тривалим, важкі гармати слід відвести від лінії зіткнення, а СММ ОБСЄ слід підтвердити такий відвід", - написала Оліфер на своїй сторінці в Facebook.
"Ми наполягаємо: Мінські угоди повинні бути виконані в повному обсязі, включаючи Меморандум від 19 вересня 2014 року. Українська сторона ще раз підтвердила свою позицію про те, що без повного припинення вогню, виведення важких видів озброєнь і військових формувань з території України, без вирішення питання кордону - будь-які розмови про вибори, про закон про особливий статус окремих районів Донбасу не мають практичного рішення", - додала представниця Кучми.
Також за словами Оліфер ведеться робота по звільненню заручників. У зв'язку з цим було прийнято рішення звернутися до Моніторингової місії ООН з прав людини, щоб там виконували посередницькі функції.
"В рамках гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи було прийнято рішення звернутися до Моніторингової місії ООН з прав людини з проханням про те, щоб представники місії стали посередниками у процедурі верифікації відмови громадян, які відмовляються від переміщення на територію ОРДЛО в рамках обміну заручниками і хочуть залишитися на території, підконтрольній української влади. Українська сторона наполягає: для прискорення процесу верифікації необхідно обов'язково залучити до цієї місії Міжнародний Комітет Червоного Хреста", - йдеться в повідомленні.
"В рамках економічної підгрупи триває робота по стабілізації водопостачання Луганської області. Запрацював механізм розрахунку за поставлену в ОРЛО воду, включаючи погашення заборгованості. З початку січня 2017 року на рахунок Попаснянського водоканалу надійшло 20 мільйонів гривень. Слід підкреслити, що погашення заборгованості відбувається виключно в рамках українського законодавства і українського правового поля", - резюмували у Кучми.
Як повідомляв ONLINE.UA,
.