Дослідження Європейської комісії показало, що X Ілона Маска (раніше Twitter) відіграв важливу роль у збільшенні охоплення російської пропаганди про Україну.
Джерело: Washington Post
Twitter сприяв поширенню роспропаганди
Дослідження показало, що, незважаючи на добровільні зобов’язання вжити заходів проти російської пропаганди з боку найбільших соціальних мереж, включаючи Meta, російська дезінформація проти України процвітала.
Дослідження комісії тривало рік, там зазначено, що дозвіл на безмежне поширення дезінформації та ворожих висловлювань порушило б Закон ЄС про цифрові послуги, якби він набув чинності минулого року.
Протягом 2022 року аудиторія та охоплення пов’язаних із Кремлем облікових записів у соціальних мережах суттєво зросла по всій Європі, - йдеться у дослідженні.
У першій половині 2023 року охоплення та вплив підтримуваних Кремлем облікових записів ще більше зросли чере скасування стандартів безпеки Twitter.
Instagram, Telegram і Facebook також поширюють роспропаганду
Дослідження провела некомерційна аналітична група Reset, яка виступає за більший нагляд за цифровими платформами.
В абсолютних цифрах прокремлівські облікові записи продовжують охоплювати найбільшу аудиторію на платформах Meta. Тим часом розмір аудиторії підтримуваних Кремлем облікових записів у Telegram зріс більш ніж втричі, – пише група.
Старший радник Reset Фелікс Картте сказав The Washington Post, що численні пропагандистські кампанії використовували мову ненависті, підштовхували екстремістів і загрожували національній безпеці, потенційно вплинувши на європейські вибори наступного року.
Читайте також: