Влітку, коли нам хочеться пити особливо часто, ми навіть не надто задумуємось над напоєм, який обираємо. Часто наш вибір – це солодкі газовані напої. Погоджуємось, багато з них дійсно смачні і здається, що саме ці напої здатні втамувати спрагу.
Джерело: Оксана Скиталінська
Нутріціолог попереджає про небезпечні для життя напої
Втім, наукові дослідження показують, що такі напої негативно впливають на наше здоров'я й здатні навіть скорочувати тривалість життя. Про вплив солодких газованих напоїв на організм розповіла дієтологиня Оксана Скиталінська.
Як впливають газовані напої на організм
Для того, щоб зрозуміти, як впливають солодкі газовані напої на здоров'я, треба глянути на їхній склад, зауважила відома дієтологиня. Вони містять воду, вуглекислий газ, цукор, кофеїн, різні барвники, підсолоджувачі, ароматизатори та консерванти.
Надмір кофеїну, особливо для організму дитини чи підлітка підвищує навантаження на серце. Барвники можуть бути натуральними та штучними, які для печінки є додатковими хімічними речовинами, які вона має вивести з організму, - зазначила вона.
Скиталінська зазначає, що без цукру неможливі жодні процеси в організмі – він є важливим джерелом енергії, і головним пальним для мозку. Але коли науковці говорять про цукор, то мають на увазі глюкозу, а більшість людей мають на увазі цукор-пісок, який можна набирати ложкою.
Цей звичний нам цукор – це сахароза, яка є сумішшю глюкози та фруктози. При цьому експертка наголосила, що саме з ним, точніше, з його кількістю в нашому раціоні, пов'язано багато проблем.
Для орієнтиру – в 330 мілілітрах банки "Кока-коли" – приблизно 39 грамів доданого цукру, – пояснює дієтолог.
Як цукор шкодить організму
За словами Скиталінської, цукор прискорює старіння мозку, погіршує пам'ять, сприяє накопиченню зайвої ваги, а також відкладенню жиру в клітинах печінки.
Крім того, коли організм засвоює велику кількість глюкози та фруктози, ці цукри з'єднуються з білками та жирами, що веде до утворення стійких молекул, які руйнують колаген та еластин, що погіршує стан шкіри, судин, аорти, кришталика, еритроцитів, які переносять кисень, - пояснює вона.
До речі, напої, які маркують "без цукру", тобто ті, які містять інші підсолоджувачі – альтернативні, дієтологиня теж не рекомендує споживати. Вона пояснює, що солодкий смак обдурює наші відчуття, але не організм: очікуючи порцію солодкого та не одержуючи її, клітини поступово стають нечутливими до інсуліну.
Постійна стимуляція рецепторів, порушує утворення гормонів, відповідальних за насичення. Ба більше, підсолоджувачі погано впливають на кишкову мікрофлору, як наслідок порушується синтез вітамінів.
Читайте також:
Коронавірус чи алергія: як відрізнити хвороби зі схожими симптомами.
Біологи створили назальні краплі проти зараження COVID-19 зі 100% ефективністю.
Американські вчені попередили про ризики хвороби мозку через вакцину Pfizer.