Об'єднавчий собор: тисячі українців на Софійській площі в Києві чекають історичного рішення
У Києві в соборі Святої Софії почався Об'єднавчий собор по автокефалії України. Тисячі українців з різних регіонів країни зібралися на Софійській площі в центрі української столиці в очікуванні історичного рішення, якого чекали віками, повідомляє ONLINE.UА.
На Софійську площу Києва вже приїхав президент України Петро Порошенко, який виступив перед вірянами з вітальним словом перед початком основної частини Об'єднавчого собору. Слід зазначити, що в Соборі він братиме участь тільки як гість.
На відео, опублікованому на сторінці президента України в соцмережі, видно, що українці прийшли на Софійську площу з державними прапорами в руках. Там вже пройшов молебень.
Заходи безпеки в Києві в день Об'єднавчого собору забезпечують підрозділи Національної поліції і національної гвардії. На підходах до площі проводиться превентивний огляд.
Ще в грудні 2024 року влада Молдови пропонувала невизнаному Придністровʼю допомогу з закупівлею газу та електроенергією. Про це повідомив державний секретар Міністерства енергетики Молдови Костянтин Боросан.
Головні тези:
Придністров'ю загрожує ще масштабній дефіцит електроенергії та проблеми з газопостачанням у майбутньому.
Молдовські підприємства пропонували альтернативні джерела енергії, але поки не отримали відповіді з "ПМР".
"Тираспольтрансгаз" відмовився від співпраці з Молдовою ще 2 січня.
Кишинів розповів, як пропонував допомогу Придністровʼю
За словами держсекретаря, минулого місяця Міністерство енергетики звернулося до "Тираспольтрансгазу" і запропонувало альтернативу в разі припинення постачання російського газу.
Костянтин Боросан зазначив, що була можливість закуповувати його на румунській біржі.
Ба більше, він додав, що 2 січня Moldovagaz і Energocom запропонували механізм закупівлі газу на регіональних ринках.
Також вказано, що Молдовській ГРЕС, яка є основним підприємством електрогенерації в Придністровʼї, запропонували переробляти в електроенергію газ, закуплений Energocom.
Що відомо про ситуацію у “ПМР”
З 1 січня невизнане Придністровʼя перестало отримувати російський газ.
З цією проблемою зіткнулися десятків тисяч побутових споживачів. Окрім того, зупинилася робота місцевої промисловості.
Розташована у Придністров’ї Молдовська ДРЕС, яка раніше працювала на безкоштовному російському газі, почала спалювати запаси вугілля, яких вистачить лише до кінця січня.
Як пояснив Боросан, у “ПМР” після припинення постачання російського газу, попри безуспішін спроби заощадити, дефіцит електроенергії вже становив близько 30% від необхідного споживання, або 65 МВт.