Команда глави держави Володимира Зеленського повідомила українцям неочікувану новину - так, в Офісі перидента заявили, що інспектування в районі населеного пункту Шуми проведе ОБСЄ, за участю сторін Тристоронньої контактної групи з "вкрай обмеженим проявом присутності бойовиків". Влада звернула увагу на те, що головним пріоритетом для нашої країни є збереження життів українських військових і цивільних громадян на Донбасі. Окрім того, зазначається, що протягом шести тижнів з 27 липня вдалося досягти реального режиму припинення вогню на Донбасі, але "ті, хто звик політично чи фінансово наживатися на війні" почали вдаватися до провокацій, розповсюдження фейків і т.д. В ОП категорично засуджують такий підхід до врегулювання будь-яких питань. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на сайт ОП.
"З метою спростування фейків та недопущення нових провокацій сьогодні досягнута домовленість у межах Тристоронньої контактної групи про спільне інспектування в районі населеного пункту Шуми за участю представника координатора від ОБСЄ. Юридично інспекцію проводять не сторони воєнного конфлікту, а посередник – ОБСЄ у супроводі представників сторін. ОБСЄ неодноразово підтверджувала безпідставність будь-яких звинувачень щодо будь-яких порушень домовленостей українською стороною. Якщо хтось не довіряє ОБСЄ, нехай побачить правду на власні очі", - повідомляє команда Володимира Зеленського.
Окрім того, згадується, що російська влада відмовилася від роботи в рамках СЦКК - усір озуміють, для чого це було зроблено. В ОП переконують, що вкрай обмежений прояв присутності бойовиків нічого нікому не може дати, крім єдиного – ще одного аргументу на користь правоти України.
"Люди, що стоять зі зброєю навпроти українських військ на Донбасі, є об'єктивним фактом. Але кожна політична сила в Україні та суспільство загалом мають робити все для того, щоб ці люди ніколи не стали політичним фактом", - наголосили у Зеленського.
Що важливо розуміти, проросійські сили похизувалися, що їм вперше "вдалося домогтися від української сторони здійснення спільної інспекції щодо фіксації усунення допущених порушень".
Як повідомляв ONLINE.UA, Т ристороння контактна група провела невідкладні переговори 9 вересня після ультиматумів бойовиків.