Після так званого локдауну після новорічних і різдвяних свят у січні по всій країні встановили так званий адаптивний карантин. Він передбачає посилення чи послаблення різних обмежень відповідно наявній у конкретному регіоні епідемічній ситуації. Станом на середу, 3 березня, Міністерство охорони здоров’я оновило “червону” та “помаранчеву” зону — у першій опинилися через погані показники з COVID-19 одразу три регіони. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на оновлену статистику відомства.
Згідно з оприлюдненими показниками, до “червоної зони” віднесли Житомирську, Івано-Франківську та Чернівецьку області. Наразі за повноцінними правилами там заборонено:
рух громадського транспорту;
відвідування закладів освіти;
роботу ТРЦ;
живе відвідування кафе й ресторанів;
приймання клієнтів у хостелах і спортзалах.
Також МОЗ оновило список областей, які відносяться станом на початок березня до “помаранчевої зони”. До таких віднесли Винниччину, Донеччину, Закарпаття, Запоріжжя, Київщину, Львівщину, Миколаївщину, Сумщину, Тернопільщину. Передбачаються наступні обмеження:
заборонені масові заходи;
заборонено приймати клієнтів у хостелах і спортзалах;
не проводяться планові госпіталізації.
Нагадаємо, визначення регіонів у “червоній зоні” полягає у відповідності 5 критеріям. Якщо упродовж трьох днів перевищено два або більше з них — карантинні обмеження посилюють. Йдеться про:
завантаженість ліжок, забезпечених постачанням медичного кисню (не більше 65%);
обсяги тестування методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2 упродовж останніх 7 днів на 100 тисяч мешканців (не більше 300);
кількість госпіталізацій за останні 77 днів на 100 тисяч мешканців (не більше 60);
показник виявлення випадків зараження коронавірусом за підсумками тестів (не більше 20%);
зростання кількості госпіталізацій упродовж останнього тижня у порівнянні з попередніми 7 днями (не більше 50%).
Як повідомляв ONLINE.UA, вакцинація в Україні почалася лише напередодні 24 лютого, оскільки сталася затримка з поставками першого препарату, необхідного для масової кампанії. У Міністерстві охорони здоров’я попри очевидно затягнутий старт процесу налаштовані оптимістично на темпи проведення щеплення упродовж 2021 року. Посадовці передбачають, що до кінця року вакцину зможуть отримати приблизно до 80% усього населення.