Жителів окупованого Криму окупанти вже давно перевели на жорстку економію води - її подають в будинки тільки по кілька годин на добу, але ситуація з водопостачанням тільки погіршується, і екологи попереджають, що далі буде тільки гірше. Російський президент Володимир Путін йде на крайні заходи, щоб вирішити проблеми з водою в окупованому Криму без допомоги України. Він не тільки наказав забрати у кримчан їх колодязі і свердловини, і ввести покарання за "крадіжку" води, а й заощадити запаси за рахунок населення. Окупанти вимагають, щоб кримчани навіть в умовах жорстких графіків максимально економили воду. Зокрема, підконтрольний Кремлю голова Державної ради Республіки Крим Володимир Константинов закликав кримчан не чекати води з крана, а змінити до неї ставлення - не робити тих речей, без яких можна обійтися, особливо якщо вони економічно непродумані і в побутовому виразі просто дурні. Як кримчанам потрібно раціонально використовувати воду Константинов не уточнив, але дав зрозуміти, що водопостачання вже є їх головною цінністю. Про це представник окупантів заявлено в ефірі кримського телеканалу, передає ONLINE.UA.
"Для Криму вода - це цінність. Наше завдання - це всю діяльність присвятити тому, щоб школи, дитячі садки, підприємства зрозуміли одну просту річ: не треба чекати води з крана, треба спочатку тут (в голові - ред.) змінити ставлення до води . Якщо ми це зрозуміємо, у нас ця проблема зникне дуже швидко. Не робіть тих речей, без яких можна обійтися, особливо речі непродумані, речі неекономічні і в побутовому виразі просто дурні ", - підкреслив Константинов.
Важливо відзначити, що ще кілька днів тому окупанти зізнавалися, що для забезпечення Сімферополя водою запасів залишилося на 8 днів, хоча в місті вже майже місяць воду дають населенню тільки по кілька годин на день. Під загрозою залишитися без води знаходиться і Ялта - з 14 грудня через недостатнє притоку води в водосховища, що живлять місто, воду населенню там почали подавати по 6 годин на добу.
Ця ситуація турбує влади України. В уряді України припускають поставки води в захоплений Росією Крим без його деокупації. Йдеться про відправку на півострів конвоїв з цистернами з водою, проте офіційний Київ піде на це тільки в тому випадку, якщо міжнародні організації визнають там гуманітарну катастрофу.
Як відомо, в окупованому Криму обміліли Аянське, Партизанське та Сімферопольське водосховища, в Сімферополі та його передмістях питна вода подається по годинах вранці і ввечері. Обмеження введені і в інших містах півострова, зокрема, в Євпаторії почали знижувати тиск води ночами, а з 26 листопада до кінця грудня відключили гарячу воду. У Севастополі введено режим підвищеної готовності, запасів залишилося менше ніж на три місяці.
Додамо, за прогнозом експерта Національної академії аграрних наук Михайла Яцюка, в наступному році водосховища окупованого Криму не отримають додаткового живлення за рахунок опадів, як на це сподіваються окупанти. Окупанти припускають, що завдяки опадам і притоку дощової води в водоспади Криму, можливе збільшення обсягів прісної води у водосховищах, що забезпечують кримчан. Але експерт попереджає, що ситуація з зневодненням півострова, яка спостерігалася протягом поточного року, буде позначатися на забезпеченні водою і в наступні роки. За його словами, навіть у випадку, якщо зима і весна 2021 року будуть багатими на опади, наповнити водосховища в окупованому Криму це не допоможе.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що окупанти Криму публічно відмовилися від поставок води з України, так як бояться того, що українська влада "підмішає в неї хімію".