Рано вранці 17 червня кремлівська окупаційна армія завдала ракетного удару по Кременчугу на Полтавщині. За попередньою інформацією, було випущено 6 ракет.
Джерело: Telegram-канал голови Полтавської ОВА Дмитра Луніна
Наслідки ракетного удару окупантів про Кременчугу
Лунін зазначає, що від 6 до 8 ворожих ракет влучили по нафтопереробному заводу та інших об'єктах інфраструктури міста.
Очільник ОВА також повідомив, що ще 2 ракети окупантів поцілили по місцевій ТЕЦ.
6 російських ракет ударили по Кременчуцькому нафтопереробному заводу, який і так не працював, та 2 ракети - по ТЕЦ. На щастя, постраждалих немає. Ворог атакує ці обʼєкти не вперше. На місці працюють рятувальники, - повідомив Лунін.
За його словами, Кременчуцький НПЗ і ТЕЦ за час повномасштабної війни зазнали найбільших атак і руйнувань серед усієї інфраструктури Полтавської області.
Між тим У Донецькій області в ніч на 18 червня через бойові дії була знеструмлена Карлівська фільтрувальна станція, без води залишились жителі міста Покровськ.
У зв'язку з аварійною ситуацією, викликаною бойовими діями, сьогодні вночі була знеструмлена Карлівська фільтрувальна станція і припинено водопостачання споживачів, - повідомили представники Покровської міськради.
Відзначається, що подача води в повному обсязі буде проводитися після відновлення електропостачання і технологічних процесів на фільтрувальній станції.
Очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай повідомив, що у Сєвєродонецьку продовжуються важкі бої. Зокрема, окупанти безуспішно намагались вести штурмові дії за межами міста та завдали авіаударів по сусідніх селищах – Сиротине та Борівське.
Росіяни завдали авіаударів по Сиротиному та Борівському, у Сєвєродонецьку – бої. Поблизу Сиротиного та Метьолкіного наші воїни успішно відбили штурм. Окупант з втратами відійшов на раніше займані позиції. Як і неподалік Гірського. За підтримки артилерії росіяни здійснили штурмові дії неподалік Ниркового. Українські воїни вогнем змусили їх відмовитись від цієї ідеї, - зазначив Гайдай.
За його словами, окупанти знову і знову обстрілюють територію біля усіх мостів на річці Сіверський Донець, які і так вже не придатні для пересування. Росіяни відкрили вогонь по Синецькому та Павлограду поблизу Сєвєродонецька. Є чергові руйнування на заводі "Азот" – тепер на території транспортного цеху.
Фото - /t.me/luhanskaVTSA
Крім того, росіяни двічі масовано обстріляли житлові квартали поблизу колишнього заводу "Донсода" в Лисичанську. У Гірському зруйновано 13 будинків, у Врубівці – 14.
Також ворог обстріляв зі ствольної артилерії та реактивних систем залпового вогню Метьолкіне, Устинівку, Миколаївку, Білогорівку, Воронове, Золоте та Троїцьке.
Гайдай також повідомив, що 17 червня 5 людей, які були поранені за останні дні, госпіталізували до лікарень Дніпропетровщини. Серед них 4 лисичанина і 1 сєвєродончанин, який потрапив під обстріл у Лисичанську.
Між тим, за інформацією розвідки Великої Британії, Кремлівська окупаційна армія відновила наступ на південь від Ізюма з метою заглибитись у Донецьку область та оточити район навколо Сєвєродонецька з півночі.
Також повідомляється, що з 14 червня офіційні особи Росії та сепаратистів заявляють, що вони намагаються створити гуманітарні коридори, щоб цивільні особи могли евакуюватись із Сєверодонецька.
Росія має прецедент, як раніше в кампанії в Україні, так і в Сирії, використання односторонньо оголошених "гуманітарних" коридорів як механізм для маніпулювання простором бойових дій та примусового переміщення населення, - зазначають представники Міноборони Великої Британії.
Варіанти залишити місто обмежені руйнуванням мостів, але запропонований Росією маршрут приведе їх до міста Сватів, углиб окупованої Росією території.
Якщо мирні жителі, які потрапили в пастку, не приймуть пропозицію вийти через коридор, росіяни, швидше за все, використають це як виправдання, чому вони майже не роблять різниці між ними та будь-якими українськими військовими цілями в цьому районі, - зазначають у британській розвідці.
Читайте також: