Пандемія коронавіруса в світі, в зв'язку з якою багато країн ввели жорсткий карантин, позитивно вплинула на екологію планети. Над найбільшими містами Європи значно стало чистішим повітря за рахунок того, що компанії перейшли на віддалену роботу і багато підприємств тимчасово призупинили свою діяльність. Але виявляється, віддалена робота також значній мірі негативно впливає на навколишнє середовище через те, як інтернет-дані зберігаються і передаються по всьому світу через онлайн-сервіси. Американські вчені з університету Перд'ю та Єльського університету виявили, що всього за одну годину онлайн-конференції або користування стрімінговим сервісом виділяється від 150 г до 1 кг вуглекислого газу. Однак, знизити ці викиди можна дуже просто - для цього достатньо вимикати камеру під час онлайн-дзвінків і завантажувати відео не у високій, а в стандартній якості. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на результати дослідження вчених, опублікованих на сайті університету.
Вчені з'ясували, що найбільшої шкоди екології завдають онлайн-кінотеатри, через які найбільше виділяється вуглекислого газу в повітря. У дослідженні вказано, що сервіс Netflix за годину роботи виділяє близько 450 г вуглекислого газу. Також в топ найнеекологічнішіх сервісів потрапили Zoom, TikTok, WhatsApp і Facebook.
Екологи пояснили, що онлайн-сервіси забруднюють повітря не в прямому сенсі слова. Викиди вуглекислого газу йдуть за рахунок зберігання і передачі даних, на обробку яких використовується електроенергія, велика кількість води і земля для розміщення серверів, яку замість цього могли б засадити лісом. Відзначається, що чим більше даних використовує сервіс, тим більше шкідливий він для екології.
Але кожна людина може знизити обсяги викидів вуглекислого газу при користуванні онлайн-сервісами. Якщо вимикати камеру при онлайн-дзвінку, то обсяг викиду знижується на 96%, так як для передачі відеосигналу використовується набагато більше електроенергії, ніж для аудіо. Також на 86% знизити викиди можна при скачуванні відео. Екологи закликають завантажувати відеофайли, наприклад, фільми та серіали, не в високій, а в стандартній якості.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що пандемія коронавіруса в світі, в зв'язку з якою багато країн ввели жорсткий карантин і закрили авіасполучення, позитивно вплинула на екологію всього світу. Тільки в березні минулого року обсяг шкідливих викидів від літаків скоротився в світі на третину- в повітря не були викинуті 28 млн тонн діоксиду вуглецю, що на 31% менше, ніж в березні 2019 року.