Найближчим часом жителям ряду африканських країн, таких як Джібуті, Сомалі і Нігерія, Судану та Уганди, а також Ємену, загрожує масова загибель від голоду.
Про це заявили в Управлінні верховного комісара ООН у справах біженців, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Центр новин ООН.
"Важка ситуація з продовольством стала наслідком засухи і збройних конфліктів в регіоні. Становище ускладнюється масовими переміщеннями населення і браком коштів на фінансування гуманітарних операцій, які здійснюються під егідою ООН", - йдеться у повідомленні.
За даними ООН, число переміщених осіб в країнах Африканського Рогу - Сомалі, Еритреї та Джібуті - перевершило навіть найгірші прогнози на 2017 рік. Передбачалося, що в Судан з Південного Судану прибудуть близько 60 тисяч чоловік, при цьому Зараз мова йде вже про 180 тисяч осіб.
Читайте також: Ще один "сирійський сценарій": The Guardian дізналася, навіщо Путін шле військових в Африку
Та ж картина спостерігається і в Уганді, куди, за даними ООН, могли прибути 300 тисяч чоловік, а згідно з новою оцінкою, їх буде 400 тисяч.
Конфлікт у Південному Судані, разом з посухою, привели до голоду і масового виходу біженців з країни. Відсутність безпеки у Сомалі обернулася зростанням числа внутрішньо переміщених осіб. У цій країні усе більше людей недоїдають, особливо діти і матері-годувальниці.
У південно-східному ефіопського районі Долло Адо від недоїдання страждають 50-79% дітей з числа сомалійських біженців.
"Діти складають більшість біженців. Наприклад, 62% біженців з Південного Судану - діти. І, також як і інші біженці, майже всі вони потребують продовольчої допомоги", - повідомили в ООН.
При цьому в Організації нагадали міжнародному співтовариству, що через гуманітарної кризи в 2011 році в країнах Африканського Рогу від голоду померло понад 260 тисяч чоловік. Більше половини - діти у віці до п'яти років.
Співробітники ООН побоюються, що нинішня криза може бути ще більш важкою і закликають надати необхідні кошти для запобігання небезпечному сценарію.
Раніше повідомлялося, що для порятунку жителів Південного Судану від голоду потрібно 1,6 млрд доларів.
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше стало відомо, що в Африці бойовиками були обезголовлені близько 40 поліцейських, захоплених ними у полон.