Орбан виступив проти плану ЄС надати Україні 50 млрд євро допомоги
Категорія
Світ
Дата публікації

Орбан виступив проти плану ЄС надати Україні 50 млрд євро допомоги

Орбан виступив проти плану ЄС надати Україні 50 млрд євро допомоги
Джерело:  online.ua

Угорщина виступила проти плану Європейської комісії надати Україні більше грошової підтримки.

Джерело: Reuters

Угорщина знову виступила проти допомоги Україні

Прем’єр-міністр Віктор Орбан заявив про це в ефірі державного радіо.

Під час саміту ЄС у Брюсселі, Орбан сказав, що це «смішний» запит з боку Комісії, щоб Угорщина виділила більше грошей, коли Будапешт разом з Польщею не отримав коштів із Фонду відновлення ЄС.

Ясно одне: ми, угорці... не дамо більше грошей Україні, поки вони не скажуть, куди поділися попередні близько 70 мільярдів євро, - сказав він.

Також країна не бажає вносити додаткові гроші для фінансування збільшених витрат ЄС на обслуговування боргу.

І ми вважаємо абсолютно смішним і абсурдним те, що ми повинні вносити більше грошей на фінансування витрат на обслуговування боргу за кредитом, від якого ми досі не отримали належних нам коштів.

Угорщина та Польща є єдиними членами ЄС, які відстають у отриманні коштів для відновлення, які Комісія заблокувала через звинувачення в тому, що уряди двох країн завдають шкоди демократії та верховенству права.

Фінансова допомога Україні від ЄС

Нагадаємо, що 20 червня Єврокомісія запропонувала надати 50 мільярдів євро допомоги на 2024-2027 роки. Це сталося після перегляду спільного бюджету ЄС на 2021-2027 роки, який був виснажений через пандемію COVID -19, війну в Україні та енергетичну кризу.

Така пропозиція ЄК дасть можливість профінансувати поточні витрати українського уряду та оплатити нагальні пріоритети реконструкції.

На відміну від попередніх фінансових пакетів для України, план фінансуватиметься за рахунок внесків держав-членів, а не ринкових позик.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?